Šest dnů na Luně 1

Sci-fi pro děti. Skupina dětí je na exkurzi na měsíční základně, což vytváří prostor pro autorův obsáhlý výklad o historii i budoucnosti letectví a kosmonautiky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121554/sest-dnu-na-lune-1-121554.jpg 3.45

Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Bear Reader
26.02.2014

Knížku jsem četl jako kluk několikrát a myslím, že v bratrově knihovně bych ji ještě našel, u nás se knihy nelikvidují, Oprostíme-li se od vychvalování úspěchů socializmu, myslím, že ve své době byla dobrá. Navíc, ty příběhy. vzpomínám si na historku českého pilota vesmírných korábů Hřebačky, který vyřešil svůj problém s palivem typicky českou invencí. Smíchal pivo s lepidlem a zachránil nejen náklad, ale i svou kůži. Takovou ptákovinu už dneska nikdo nevymyslí.

maryzka
20.05.2012

Moje kniha to není,nebot kosmonautika mě nezajímala ale myslím že na tehdejší dobu to bylo na slušné urovni. Tahle kniha byla tátova oblíbená, fotky byli pěkné

jprst
22.04.2012

Mí potomci tuto knihu ohodnotili jako " poslední vlevo dole", což je označení police v naší knihovně, která se otevírá většinou jen při velkém úklidu. Na obranu autora je ale zapotřebí říci, že tehdejší úspěchy socialismu v oblasti kosmonautiky opěvoval kde kdo.

Autoři knihy

Ivo Štuka