Portál času

Portál času https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519246/bmid_portal-casu-wWO-519246.jpg 4 5 1

Šeptajíci les série

Od chvíle, kdy Lukáš objevil Šeptající les, je jeho život jedno velké dobrodružství. Společně se svými přáteli – odvážnou vílou Štěstěnkou, její kočkou Panči, zvídavým menokem Ranim a novou kamarádkou Ellou – zabředávají stále hlouběji do tajů lesa. Tentokrát se dokonce vydají na cestu časem. Po pečlivých přípravách, jako je například výroba šeptajícího prášku, může jejich putování do minulosti začít. Poslání má jasný cíl: najít a získat klíč k odstranění magické kletby a osvobodit profesora. Jejich výlet není však tak snadný, jak se na první pohled může zdát. Musejí se vypořádat s řadou nástrah, ocitnou se tváří v tvář svému nepříteli, mocnému černokněžníkovi, najdou ale i nové přátele a odpovědi na některé své otázky. Když už mají cíl na dosah ruky, ukáže se, že celá ta věc má ale háček... Podaří se Lukášovi a jeho přátelům dosáhnout cíle a porazit černokněžníka?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Drobek

Durch das Portal der Zeit

traceybeegee
19.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Dobrý den ještě jednou.
Přicházím s další recenzí na krásnou knihu, tentokrát je pro děti od 8 let.
Kniha mne rak zaujala svou krásnou obálkou, že jsem si ji na # KNIHY DOBROVSKÝ musela objednat a nelituji.

ŠEPTAJICI LES - PORTÁL ČASU
244 stran
Autor : ANDREAS SUCHANEK

Je to vlastně třetí díl kouzelné řady, plné dobrodružství a napětí.

Hlavní hrdina Lukáš se svými přáteli vílou Štěstenkou, její kočkou Panči, zvídavym Menokem Ranim a novou kamarádkou Ellou se vydávají portálem času hlouběji do tajů lesa.
Po pečlivých přípravách a výrobě různých lektvaru a po výrobě septajiciciho prášku, se vydávají do minulosti.
Maji tam za úkol získat klíč k odstranění magické kletby a osvobodit profesora.
Aby to neměli tak jednoduché, postaví se jim do cesty černokněžník. Proti němu jim začnou pomáhat i noví přátelé.
A už jsou konečné u cíle, ale bohužel se ukáže, že celá ta věc má jeden zapeklity háček...
Podaří se Lukášovi a jeho přátelům dosáhnout svého cíle a premoct magii silného černokněžníka?

Dávám 5 z 5
A řeknu vám, že ač mi už dávno není 8 let, kniha mne velmi zaujala a určitě si pořídím i předcházející 2 díly.

Andreas Suchanek
německá, 1982