Sensační podívaná! Dějiny kladenských biografů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Průvodce fenoménem kinematografie v podmínkách města Kladna, včetně fotografií, obrázků a reprodukcí z dobového tisku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291889/sensacni-podivana-dejiny-kladenskyc-g5d-291889.jpg 4.65
Vydáno, Halda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Sensační podívaná! Dějiny kladenských biografů

Přidat komentář
RETROBOY
11.12.2019

Jsem velkým fanouškem kinematografie a tak mne tato knížka opravdu velmi potěšila. Kina byla místem, která si pamatujeme z dětství a dospívání. Vážou se k nim mnohé úžasné zážitky filmové i osobní. Ale kina nenávratně mizí. Aby vzpomínky nevyhasly úplně, je nutné mít možnost, jak si je připomínat. Proto je velmi cenné, že autor a editor věnovali čas a energii a stopy po kladenských kinech a jejich příběhy takto hezky zpracovali. Přestože, se jedná o útlou knížku, jsou v ní velmi podrobně a zajímavě popsány příběhy vzniku kin i z hlediska architektury a místopisu. Navíc jsou zde doplněny i osobní vzpomínky od provozovatelů, diváků a promítačů. V tomto ohledu je to zcela výjimečná knížka.Přečetl jsem též nádhernou knihu bratří Čvančarů - Zaniklý svět stříbrných pláten, která je úžasná vzhledem k jejímu rozsahu a obrazovému zpracování. Každému filmovému fanoušku, který se zajímá o historii kin, doporučuji obě tyto krásné knížky.

Knihobol
15.09.2018

Hezká knížečka o kladenských biografech. Mnoho fotografií, výstřišků, plánků, smluv apod. Jediné co mě chybělo jsou obrázky vstupenek a hlavně fotografie kinosálů některých bijásků. V několika z nich jsem jako malý klučina seděl a bylo by hezké si to připomenout. Ale i tak autorovi palec nahoru za kvalitní dílko a doporučuji přečíst Všem milovníkům Bia ... a hlavně KLADEŇÁKŮM !!!
... ještě malý dodateček si dovolím. Musím se přiznat, že po přečtení knihy jsem byl docela smutný z toho jak všechna ta kina dopadla. Ze všech přežilo do současnosti jen jedno jediné (a i to mělo namále). Divná to doba. Asi je v Makro-Hyper-Super marketech větší pokoukáníčko, neboť těch je na Kladně nepočítaje.


ber-tram
18.04.2016

A přece existuje kladenský primát na scéně biografů! Rekonstruované kino Sevastopol získalo jako první v tuzemsku 70 mm formát a na širokoúhlou Kleopatru se sem v šedesátých letech sjížděly zájezdy z celé republiky! Viz str. 20, další údaje a reminiscence spíše pro pamětníky, fanoušky a patrioty nežli pro každého obyvatele Kladna.

Autor a jeho další knihy

Zdeněk Pospíšil
česká, 1953

všech 8 knih autora

Kniha Sensační podívaná! Dějiny kladenských biografů je v

Přečtených5x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených2x
Knihotéce2x
Chci si koupit2x