Sensační podívaná! Dějiny kladenských biografů

Průvodce fenoménem kinematografie v podmínkách města Kladna, včetně fotografií, obrázků a reprodukcí z dobového tisku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291889/sensacni-podivana-dejiny-kladenskyc-g5d-291889.jpg 4.43
Vydáno:, Halda

Knihobol

Hezká knížečka o kladenských biografech. Mnoho fotografií, výstřišků, plánků, smluv apod. Jediné co mě chybělo jsou obrázky vstupenek a hlavně fotografie kinosálů některých bijásků. V několika z nich jsem jako malý klučina seděl a bylo by hezké si to připomenout. Ale i tak autorovi palec nahoru za kvalitní dílko a doporučuji přečíst Všem milovníkům Bia ... a hlavně KLADEŇÁKŮM !!!
... ještě malý dodateček si dovolím. Musím se přiznat, že po přečtení knihy jsem byl docela smutný z toho jak všechna ta kina dopadla. Ze všech přežilo do současnosti jen jedno jediné (a i to mělo namále). Divná to doba. Asi je v Makro-Hyper-Super marketech větší pokoukáníčko, neboť těch je na Kladně nepočítaje.

ber-tram
18.04.2016

A přece existuje kladenský primát na scéně biografů! Rekonstruované kino Sevastopol získalo jako první v tuzemsku 70 mm formát a na širokoúhlou Kleopatru se sem v šedesátých letech sjížděly zájezdy z celé republiky! Viz str. 20, další údaje a reminiscence spíše pro pamětníky, fanoušky a patrioty nežli pro každého obyvatele Kladna.