Sen androidů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pozemský diplomat způsobí meziplanetární incident, když zabije mimozemského diplomata, a to zcela… neobvyklým… způsobem. Aby nedošlo k vyhlášení války, pozemská vláda musí najít stejně tak neobvyklý objekt: druh ovce („Sen androidů"), který je nedílnou součástí korunovačního ceremoniálu mimozemské rasy. Vláda se obrací na Harryho Creeka, bývalého policistu, válečného hrdinu a hackera nebývalých kvalit. Ten s pomocí Briana Javny, přítele z dětství, jehož osobnost a schopnosti jsou zakódovány v umělé inteligenci, prohledává Zemi, aby našel onu vzácnou bytost......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123616/sen-androidu-123616.jpg 3.514
Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno · Classic
Orig. název

The Android's Dream · 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Sen androidů

trudoš
21.03.2016

John Scalzi opět skvěle zkombinoval svůj talent pro akci a komiku, z čehož vznikl sympaticky odlehčený sci-fi thriller Sen androidů. Přičemž, jak je jeho zápletka bláznivá, tak samotné chování postav nenechá čtenáře dlouho na pochybách, co že to vlastně drží v rukou. A i když humor pravděpodobně bránici nikomu neroztrhá, je kouzelně nápaditý a trefný. Už třeba motiv meziplanetárních vztahů, ve kterých lidstvo ví, že je s ním politicky /nekorektní výraz/, ale nemá moc možností s tím něco dělat, považuji osobně za geniální.
Samozřejmě, sem tam se trochu pozastavíte nad logikou, což jsou však lapsy, které příběhu pro jeho hravost odpustíte. Stejně tak zpočátku lehce mate množství postav a dějových linií, které by jistě šly ukočírovat trochu přehledněji, ale přesto vyprávění nenudí od první po poslední stránku. V důsledku román ze všeho nejvíc připomíná báječnou akční jízdu, která si v ničem nezadá s autory jako David Morrell, Michael Marshall Smith, William Gibson či Donald E. Westlake.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

John Scalzi
americká, 1969

všech 13 knih autora

Kniha Sen androidů je v

Přečtených15x
Knihotéce9x
Chystám se číst6x
Chci si koupit3x