Semena a plody rostlin vybraných druhů zelenin, léčivých rostlin a speciálních plodin.  1. část - zeleniny https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389797/bmid_semena-a-plody-rostlin-vybranych-dr-OaH-389797.jpg 3 2 1

V publikaci jsou představena semena a plody vybraných druhů zelenin udržovaných v kolekcích genetických zdrojů rostlin významných pro výživu a zemědělství na Oddělení genetických zdrojů zelenin, léčivých rostlin a speciálních plodin, VÚRV, v.v.i. v Olomouci. Publikace přináší česko-anglické popisy a vyobrazení semen (resp. plodů) 85 druhů zelenin a jejich planých příbuzných druhů. Obrazovou část tvoří ­ detailní fotografie semen (resp. plodů), s ´měřítkem a fotografie skupin semen (resp. plodů), zobrazující jejich variabilitu. Přáním autorů této publikace je, aby našla uplatnění u odborné i laické veřejnosti zahrnující vědecko-výzkumné pracovníky, šlechtitele, semenáře a zahrádkáře a aby v ní našli nové a užitečné informace, ale i potěšení z bohatosti tvarů a barev na první pohled nenápadných částí rostlin.... celý text

Zuzka12627
05.04.2021 3 z 5

Knížka je docela hezky zpracovaná, ale co mi chybí je větší popis jednotlivých semen a plodů. Fotografie zvětšených plodin mě velmi zaujali a hodnotím je jako dobrý nápad.

zelenina botanika, rostlinopis semenářství

Autoři knihy

Miroslav Hýbl
česká, 1944
Karel Dušek
česká, 1935

Kniha Semena a plody rostlin vybraných druhů zelenin, léčivých rostlin a speciálních plodin. 1. část - zeleniny je v