Strážce stájí

Strážce stájí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407070/bmid_strazce-staji-Wcw-407070.jpg 4 14 2

Pandemoniovi, kterému ale nikdo neřekne jinak než Démon, se naskytla nebývalá šance. Jako syn boha Pana a pozemské bylinkářky má možnost opustit rodnou vesničku v horách a na zkoušku pracovat ve stájích přímo na Olympu! V jedenácti letech opravdu slušná kariéra. O zvířata se starat umí – navíc rozumí jejich řeči. Tady však na něj nečekají mírné ovečky, ale šelmy a nestvůry z mýtů a bájí. Těm se samozřejmě nelíbí, že o ně pečuje člověk, i když je to polobůh. Jak si Démon poradí s novým úkolem? Zvládne splnit náročné požadavky bohů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Beast Keeper , 2015

cestina_s_linus
16.04.2024 5 z 5

Pokud hledáte knížku, která je plná prvků z řecké mytologie (božstva, příběhy, zvířátka apod.), ale “dětský čtenář je na Percyho Jacksona ještě moc malý... tak příběh Démona si zamilujete! Maličký polobůh dostane pracovní nabídku snů (well... možnost říct NE nedostal, ale to není podstatné) - starat se o bájná zvířata na samotném Olympu. Démon musí odejít od své maminky a překonat mnohé překážky, které mu způsobují nejen bohové, ale i hrdina Herakles.

Kniha je čtivá. Nechybí krásné ilustrace a vtipné hlášky. Určitě doporučuji do třídních knihovniček na prvním stupni ZŠ.

Atlantis
12.03.2020 4 z 5

Pro mladší čtenáře velice dobré počtení, kdybych byl cca třeťák skáču radostí. Vtipné ilustrace, lehký příběh. Takhle si představuji dětskou dobrodružnou knížku. Hvězdu strhávám za to, že autorka příliš často spoléhá na to, že jsou čtenáři obeznámeni s řeckou mytologií a háže hromadu jmen a monster.

pro děti

Lucy Coats