Selekce 1–4 (box)

Čtyři díly Selekce v jednom boxu. Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Možnost žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu je soutěž noční můrou. Znamená pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu se jí nechce. Pak America potká prince Maxona – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nedokáže představit. Jak soutěž pokračuje, Americe se musí nejen rozhodnout mezi dvěma muži, ale především řešit problémy, které se týkají celé země a společnosti. O dvacet let později se Selekce musí zúčastnit i následnice trůnu Eadlyn, která i přes nátlak okolí odhodlaná soutěže využít ke svým cílům. Nebude však nakonec láska silnější než rozum?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307339/selekce-box-1-4-8h5-307339.jpg 4.556

Selekce / Selekcia

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Kniha Selekce 1–4 (box)

BetyLaurincová

Selekce 1-3: BOŽÍ! Nádhera. Přečtu si znovu.
Dcera: Já bych vám všem čtenářům řekla jediné: EADLYN NENÍ AMERIKA :) Hodně lidí říká, jak je tato kniha zklamala hlavně kvůli hlavní hrdince. Co vlastně ale můžeme čekat? Amerika vyrostla téměř v chudobě, zatímco Eadlyn jako budoucí královna... Je jasné, že výchova dělá dost a Amerika je skvělá matka, ale je dvě opravdu srovnávat v tomto ohledu nelze.
Eady se ze začátku knihy nechovala ve všech situacích přiměřeně, ale postupně si svoje chyby uvědomuje. Jako hrdinka mi ale i přesto celkem sedla :)
Mini spoiler:
Straaaašně jsem si oblíbila Henriho. Je roztomilý, stále pozitivně naladěný a opravdu se snaží na princeznu zapůsobit a získat si její přízeň a srdce. Proto se bojím Koruny, protože se obávám, že to přesně skončí tím klišé “jako děti se nesnášeli a v dospělosti se zamilovali” a vezme si Kyla. Ale pořád doufám, že ne :D

barurose
03.03.2020

Přečteno jedním tahem. Krásně popsané, napínavé a plné neočekávaných zvratů. Doporučuji!

marci137
21.05.2018

Selekce přečtena během pár dní. Velmi napínavý děj, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Děj byl super, zápletky, rozuzlení... vše se mi líbilo :) Je to vlastně taková reality show v knize.

Kniha Dcera mě hodně zklamala.

ame
03.12.2017

kniha byla chitlavá, ale někdy až moc zamotaná zvlášť kniha Dcera, byla moc zbrklá a možná bych ji ještě roztáhla, ale jinak super

bara2004
13.08.2017

Všechny knihy jsem četla jedním dechem. První tři díly jsem četla 2x. Doporučuji všem.