Sekyra z Wandsbeku

Sekyra z Wandsbeku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217738/mid_sekyra-z-wandsbeku-uga-217738.jpg 3 2 1

Román o několika Hamburčanech z roku 1937. Ústřední zápletkou je událost, která se v Hamburku skutečně stala a Zweig se o ní dočetl za hranicemi v novinách. Řezník Teetjen sťal svou sekyrou podle přání Goeringova čtyři komunisty, odsouzené k smrti. Tento jeho čin měl nejrůznější odezvu v okruhu přímo i nepřímo zúčastněných osob. Zweig věnovbal nejvíce pozornosti německým inteligentům a intelektuálům; povšiml si problému židovské inteligence. V Teetjenovi a jeho ženě vytvořil vzor německé občánkovské prostomyslnosti, příliš neproblematické a oproštěné od odpovědnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Das Beil von Wandsbek , 1943

helena8303
04.09.2022 3 z 5

Pochmurný román o budování třetí říše.
Podle mne zbytečně tlustý, se spoustou odboček od hlavního děje.
Ocenila jsem, že autor ač intelektuál jako stehno, přesně umí popsat i starosti obyčejných lidí.
Kniha je memento, jak snadno se podařilo Hitlerovi a spol. přesvědčit Němce, že je zachrání před rudým nebezpečím z východu.
Kdo nedštil síru na ty zvrhlíky v Rusku, byl rudý nok a zákeřný škůdce dobrého lidu.
Hernajs, co mi to připomíná ?
Ách jo.

Kniha Sekyra z Wandsbeku je v