Sedmero plastových panen

Sedmero plastových panen
ekniha

Spisovatel sci-fi a humorné literatury Martin Koláček přichází se sbírkou svých nejlepších povídek z posledních let, v nichž se pouští i do, pro sebe neobvyklých, žánrů, jako je městská fantasy či detektivka. Užijte si 19 povídek, které vás napnou, dojmou i rozchechtají.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190005/sedmero-plastovych-panen-190005.jpg 2.76
Povídky, Literatura česká
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Martin Koláček - E-knihy jedou

Abiosis
24.01.2014

Môj prvý kontakt s autorom, a i keď zbierka poviedok nenadchla až tak ako som očakával, siahnem po nejakej jeho ďalšej knihe. Poviedky v zbierke sú písané jednoduchým jazykom, ktorý sa hodí aj k ich jednoduchej kompozícii. Absolútna väčšina z nich sú poviedky, ktoré sa spoliehajú na finálny zvrat, čo je často na škodu, pretože všetko, čo pointe predchádza, potom vyznieva len ako nepodstatný balast. Poviedky - až na pár výnimiek - sú pretkané humorom a sarkazmom, čo je skôr prínosom, ale niekedy je toho na môj vkus až príliš veľa a zámer byť vtipný sa nedarí. Avšak svoj účel - zabaviť čitateľa - spĺňajú.

Poviedky, ktoré u mňa fungovali najlepšie:
- Násilí; 581g; Benátské zrcadlo; IQ; Petrosexuál
Poviedky, ktoré u mňa fungovali najhoršie:
- První knockout; Válka a blábol; Komparz; Neviditelnost; Nejjednodušší případ inspektora Colomba; Povídka, z níž vám bouchne hlava