Sedm smrtelných hříchů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka kázání „Sedm smrtelných hříchů" od světoznámého evangelisty Billy Grahama je ve svém rozvržení inspirována středověkým učením o hříchu, jde tedy o rozdělení v podstatě katolické. Je pozoruhodné, že moderní reformační evangelista americký neváhá přijmout podněty katolického myšlení, pokud se ovšem shodují s Písmem a pokud jsou v plném souladu s evangeliem Ježíše Krista. To jistě svědčí o autorově vzácném smyslu pro všechno pravdivé, dobré a výrazně biblické, co je společné všem křesťanům — katolickým i reformačním — a co má vůbec význam všelidský a všesvětový. Ve svých kázáních o sedmi smrtelných hříších zmiňuje se dr. Billy Graham ještě o jiném hříchu, který je společným kořenem všech těch sedmi smrtelných hříchů. Neboť všechny jsou vlastně jenom symptomy, příznaky jednoho společného, kořenného hříchu: Hříchu „prvotního“, dědičného. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65925/sedm-smrtelnych-hric-65925.jpg 45
Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Bratrská jednota baptistů
Originální název:

Seven Deadly Sins, 1955


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sedm smrtelných hříchů

pavel6016
28.01.2016

V zajímavé souvislosti s Lutherovým myšlením chápe Graham pojem "dědičného hříchu" ve smyslu hříchu prvotního coby nevěru/nevíru. Vposledu se jedná o uzoučký spis s (pro autorovo evangelikální zaměření) překvapivým, přesto však inspirativním využitím podnětů katolického myšlení 6. století.

růža
08.11.2012

Každý se v této útlé knize může dočíst, co ho opravdu zabíjí. Velmi poučné. Jeden z autorů - světových evangelistů - kterého nesmírně rád čtu.


Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá