Sedm kroků k lepší paměti

Sedm kroků k lepší paměti https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513924/bmid_sedm-kroku-k-lepsi-pameti-pVl-513924.jpg 4 2 2

Máte pocit, že vám už paměť neslouží tak dobře jako dřív? Ztrácíte nebo nemůžete najít věci častěji než dřív? Stává se vám, že vejdete do místnosti a zapomenete, proč jste tam šli? Když vás začne zrazovat paměť, může vás to rozčilovat, můžete se za to stydět, a dokonce vás to může trochu vyděsit. Dobrá zpráva je, že hned teď můžete podniknout kroky, které vám pomohou bojovat proti zapomínání a dodají vaší paměti vzpruhu. Tato svépomocná příručka nabízí jednoduchý a účinný sedmibodový program, který vychází z nejnovějších poznatků neurovědy. Pomůže vám posílit propojení neuronů v mozku, zlepšit krátkodobou i dlouhodobou paměť a udržet si duševní bystrost. Najdete zde tipy a techniky, které vám pomohou den za dnem posilovat mozek – mimo jiné rady zaměřené na správnou výživu a pravidelné cvičení vedoucí k udržení duševní bystrosti. Když pochopíte, jak paměť funguje, otevře se vám víc možností, jak ji posilovat. Proč tedy nezačít ještě dnes?... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Grada

The Neuroscience of Memory , 2021

Iki1
06.09.2023 3 z 5

Knížka je sestavená formou tréninkového plánu, nechybí tu záznamové listy pro případný trénink. Leckteré poznatky pro mě byly nové. Jen jsem měl pocit, že je kniha sepsaná příliš "vědecky" a není tak moc přístupná širšímu okruhu čtenářů. A občas jsem si říkal, že by to chtělo vysvětlující obrázek, či alespoň grafické znázornění pro lepší pochopení.

hu_87
29.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Překvapivě odborně napsaná knížka!
Pokud vás zajímá téma lidského mozku, paměti a jak ji vylepšit, techniky jak si lépe zapamatovat a případně kterým látkám se vyhnout - protože paměť mohou zhoršovat - sáhněte po této knize.
Velmi doporučuji.

paměť, trénink paměti

Autorovy knížky

All Sherrie
americká
2023  80%Sedm kroků k lepší paměti

Kniha Sedm kroků k lepší paměti je v