Sedm hrobů a jedna zima

Sedm hrobů a jedna zima https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430462/bmid_sedm-hrobu-a-jedna-zima-IFf-430462.jpg 3 58 25

Grónský policista konstábl Maratse po těžkých zraněních odchází do předčasného důchodu. Za svůj nový domov si vybral odlehlou přímořskou komunitu. Touží po klidu. Je to náhoda, že právě zde bude brzy nalezeno tělo pohřešované dívky? Má to být právě Maratse, kdo mrtvolu najde… Chtě nechtě se tak účastní vyšetřování případu, které nás brzy zavede na stopu chladnokrevným politickým hráčům. V Grónsku se blíží volby a národ sleduje souboj dvou silných kandidátů. Kdo touží po moci nejvíc, kam až je ochoten zajít, a kdo je nevědomky zneužíván? Jedná se zde jen o otázky politické kampaně, nebo je ve hře něco víc? Seržantka Petra Jensenová s Maratseho pomocí postupně odkrývá intriky, které vedly k první vraždě, a společně zjišťují, že vrah má v plánu další brutální čin. Podaří se policii zasáhnout včas? Sedm hrobů a jedna zima je součástí Grónské trilogie, která sleduje příběhy policejních důstojníků Fenny Brongaardové, Davida Maratseho, Gaby Alataka a Petry Jensenové, kteří se ke čtenářům v Petersonových románech vracejí. Maratse s Jensenovou se setkávají, aby si navzájem pomohli. Avšak jejich vzájemná důvěra se ve vyhrocených podmínkách prohlubuje za hranice kolegiality.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Seven Graves, One Winter , 2018

astra3
01.08.2020 5 z 5

Mně se to líbilo. Bylo to krátké a svižné. Politika je svinstvo. To ví každý. Přečtu si další díl.

Arkagas
17.07.2020 2 z 5

Knížka z akce u Knihy Dobrovský. Krásný obal, mrazivá anotace a bohužel politický obsah. Na mě až moc. Tahle kniha není ani tak thrillerem, jako politickou detektivkou. Příběh sleduje ztracenou a posléze zavražděnou dceru kandidátky na premiérku a politickou kampaň, kde je značná rivalita mezi dvěma stranami. Vyšetřovatel Petersen je dle všeho sympaťák, i když jsem předešlé knihy nečetla, ale celkově na mě byla tahle kniha spíš o politice, než nějaké zápletce. Líbilo se mi ale, že děj se odehrává v městečku Nuuk, kde se odehrává i děj knih Bez kůže a Ledový strach a že prostředí v tomhle městečku se nemění.
Knížku jsem přečetla asi za 2,5 hodiny (237 stran s poměrně velkými písmeny) a rozhodně není úplně špatná, ale mě moc nesedla. :)

KočkomilkaJana
16.07.2020 3 z 5

Aby nešlo o obyčejnou detektivku, autor přidal dvě politické strany a boj o moc právě v Grónsku. Tím knihu obohatil o reálie největšího ostrova a přiblížil minimálně českým čtenářům i jinou politicko národní problematiku než je Babiš a Zeman. Pokud bych knihu měla zařadit, nevím, zda bych ji hned řadila mezi thrillery. Samozřejmě v ní najdete vraždu, násilí a boj o moc. Najdete v ní manipulativní machinace, kriminalistickou intuici a lásku (k psovi). Dokonce pokud bych jednotlivé pasáže bez kontextu vytrhla a prezentovala, tak se po knize strhne lavina zájmu. Dílčí pasáže jsou napsány výborně. Autor píše čtivě, ale pasivně, ploše, věnuje se všemu a ve výsledku ničemu. Zabývá se politikou, aby to spláchl alkoholem a zlomeným hlavním podezřelým. Chce popsat krajinu, ale chybí vám fyzické vjemy. Čtete, že hrobní kouří, ale nic necítíte. Prostřednictvím písmenek koukáte na velrybu, ale nevidíte ji - necítíte vydechovanou páru, kapičky vody na obličeji, nedejbože cokoliv s počasím a ledem či ledovcem. To chybí úplně.

Bubo19
23.06.2020 3 z 5

Z knihy jsem trošku rozpolcená. Nečetla se sice špatně, ale rozjezd byl pomalejší a chvíli trvalo, než se autor dostal k případu a politickým intrikám, pak se všechno rozběhlo. Jen závěr mi přišel těžko uvěřitelný. Kladně hodnotím, že jsem se dozvěděla zajímavé informace o Grónsku.

Adellaida
21.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Pouze co mi trošičku vadí, je, že nejsou v češtině předchozí díly. Ale při čtení to ničemu nevadí.
Skvělé zpracování, dávám plus za necháme grónské slova. Aspoň jsem si rozšířila obzory o tak málo známou zemi.
Počet stran je akorát k ději, který není nijak zbytečně natahován.
Už se těším na další knihy od spisovatele

vraždy detektivní a krimi romány Grónsko thrillery policie anglické romány

Autorovy knížky

Christoffer Petersen
dánská, 1973
2020  69%Sedm hrobů a jedna zima

Kniha Sedm hrobů a jedna zima je v