Sedm dní Avrahama Bogatira

Sedm dní Avrahama Bogatira https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367018/bmid_sedm-dni-avrahama-bogatira-2MW-367018.jpg 4 3 2

Osou románu jsou několikadenní události v životě židovského osadníka středních let Avrahama, který pod svou střechu přijme mladého Davida, sionistu na útěku, fanatického stoupence boje za samostatný stát, jemuž po dopadení hrozí smrt. Na tuto osu, která je sama o sobě zdrojem napětí, se napojují osudy spousty židovských imigrantů, jejich vzájemné soužití i vztahy s arabským obyvatelstvem, vzpomínky na těžké začátky, nostalgie po opuštěné někdejší vlasti i nový způsob života pracně vytvářený v novém domově.... celý text

Romány
Vydáno: , Havran

Ávraham Bogatir hét napja

Blue
24.01.2020 4 z 5

Rozhodně se jedná o suverénní literaturu. Pouze jsem měl celou dobu problém se dostat hlouběji, pořád jsem měl pocit, že jen kloužu po povrchu a nejsem schopen se úplně vcítit do děje, plně pochopit některou z vystupujících postav. Myslím si, že je to tím, že nejsem detailněji seznámen se situací v Palestině před vznikem státu Izrael. Mé znalosti v tomto ohledu jsou povšechné, což je asi málo. Takže to, že nedávám plný počet hvězd, ale jen čtyři. je možná spíš můj nedostatek, než chyba na straně autora.

bejan
30.09.2019 5 z 5

Číst tuhle knihu je prostě radost. O čem je? O lidství, o skutečném, neokázalém lidství. Titulní hrdina je nádherně životný, styl vyprávění je naprosto suverénní a za vrchol mistrovství u autora považuji schopnost popsat složité dobové vztahy a události jen jakoby mimochodem, mezi řečí postav románu. 5* bez sebemenšího kompromisu.

György Kardos
maďarská, 1925 - 1997