Sedm darů menopauzy

Sedm darů menopauzy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501189/mid_sedm-daru-menopauzy-CPU-501189.jpg 5 1 1

Menopauza je dramatické, ale značně přehlížené vývojové okno vedoucí do druhé poloviny života. I když si dnešní ženy cestu menopauzy více uvědomují a aktivněji se podílejí na jejím mapování než předchozí generace, mnohé z nich stále ještě menopauzu nepovažují za období důležité psychologické a duchovní transformace. Tato kniha směřuje dál než jen k návalům horka a dostává se k samému srdci cesty středního věku. Pomáhá ženám najít jedinečný hlas a říkat pravdu v období hnutí #MeToo a #ChurchToo. Cheryl Bridges Johnsová coby moudrá duchovní průvodkyně, farářka a teoložka rozlišuje sedm zásadních vývojových úkolů a dává ženám praktické návody, jak se jich mohou chopit. Povzbuzuje je, aby na úkoly nahlížely jako na dary tohoto životního období, kdy zažívají mimořádnou fyzickou, emocionální a duchovní transformaci. Vřelým a konverzačním tónem pomáhá Cheryl ženám načrtnout směr do budoucnosti a vede je k obnovení pocitu vlastní identity, k jasněji směřující životní vizi a hlubší spiritualitě. Každá kapitola obsahuje otázky navádějící k osobní reflexi i otázky k zamyšlení pro reflexi skupinovou.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Maitrea

Seven transforming gifts of menopause , 2020

anansie
11.07.2023 5 z 5

Všem ženám (a možná i mužům) určitě doporučuji k přečtení a to i těm, co menopauzou ještě neprocházejí. Je to takový vlídný průvodce s příběhy žen a když se nemáte s kým podělit o to, co zrovna prožíváte, tak tato kniha vás ubezpečí, že všechny prožívané pocity, emoce, stavy jsou naprosto v pořádku, máte na ně právo a není potřeba se jich bát, natož se za ně stydět. Být zase o kus svébytnou ženou - a to i bez menstruačního cyklu - s novým, osvobozeným vnímáním sebe sama, vztahů a rolí, to je, oč tu kráčí a nezbývá, než se na to těšit (na rozdíl od mediálního a společenského tlaku, který nám podsouvá nesnesitelnou hrůzu a po ní už nic...). Takže pojďme vydržet tu bouři, očistit v ní trpělivě všechna dosavadní traumata a očekávat novou verzi sebe sama.

sebepoznání, sebepoznávání populárně-naučné publikace ženská spiritualita menopauza

Autorovy knížky

Cheryl Bridges Johns
americká, 1953
2022  100%Sedm darů menopauzy

Kniha Sedm darů menopauzy je v