Vyšší spravedlnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sebastian Bergman se vyrovnal s myšlenkou, že jeho dny na oddělení vyšetřování trestných činů skončily a vrátil se k přednáškám a psaní knih. Jediná osoba z týmu, s níž má sporadický kontakt, je Ursula. Za poslední čtyři měsíce neslyšel nic ani o své dceři Vanji. Vanja už není ani na oddělení vyšetřování trestných činů; našla dočasnou práci jako vyšetřovatelka v Uppsale. Od minulého měsíce vyšetřuje sérii znásilnění. Když jedna z obětí zemře, je požádáno o spolupráci oddělení trestných činů - a později také Sebastian Bergman....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/410351/vyssi-spravedlnost-Nth-410351.jpg 4.635
Série

Sebastian Bergman / Sebastian Bergman: Policajný psychológ 6.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Host
Orig. název

En högre rättvisa, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Vyšší spravedlnost

Přidat komentář
ddkk
včera

Vůbec to nebylo špatné. Přitom se autoři už už chystali Sebastiana a jeho kolegy ponechat jejich osudům...jenže čtenáři si vyžádali pokračování. A tak tu zase máme neuvěřitelného a často příšerného Bergmana, který, ač psycholog, chová se jak slon v porcelánu. My sice víme, proč a co se mu stalo, ale přesto...Ani ostatní na tom nejsou o moc líp a kdo ví, jestli by vůbec v normálním životě uspěli. Jenže právě proto je to tak zajímavé, mnohdy nepředvídatelné a napínavé. Ani případy, které vyšetřují, nejsou právě běžné, a tak do poslední stránky netušíte, co se to tu vlastně děje...Mně se to líbilo, dávám za pět s doporučuji.
P.S. A tentokrát je skoro jisté, že bude další pokračování. Nenápadný Billy se nám totiž pěkně klube...

kap66
včera

Předchozím dílům jsem sypala před necelými třemi roky hvězdičky ostošest. Šestý díl není určitě horší (a tři hvězdičky dávám za počtení), něco se ale přihodilo v mé hlavě. Začala mi v ní blikat světýlka. Nejen tady, ale u všech detektivek, ve kterých autor dělá psí kusy, aby byl originální, a přestane řešit, jestli to ještě vypadá aspoň trochu věrohodně.
V této knížce se to týká např. postav: jsou tak výrazně specifické, že z hlavy mi nevypadnou, to je fakt. Těžko ale takové potkáte reálně - a to nemluvím o pachatelích, ale o vyšetřovatelích. O Billym nechci nic prozrazovat (a nakonec přiznám, že mě jeho příběh zajímal víc než vyšetřování), inteligentní a nadaná Vanja se chová jako rozmazlený fracek, ale nejvíc se mi rozblikala žárovka u Sebastiana. Člověk naprosto neschopný empatie a soucitu, manipulátor s osobnostní vadou - on je ale přece psycholog, tedy někdo, jehož práce je založena na pravém opaku (byť je zaměřen na profilování vrahů). No jo, jenže scény s ním jsou tím, co čtenáře přitahuje, co je jízlivě vtipné… Mně se na to přistupovalo už hůř.
Tentokrát mě ještě k tomu dráždila manýra v psaní. Neustále se opakuje uzavírání odstavců několika krátkými, často neslovesnými větami:

…bedlivě si všímala veškerého okolního provozu.
A čas běžel.
Den za dnem.
Nebo spíš noc za nocí.

nebo:

A tak zůstával na svobodě.
Bez Anny. Bez své dcery.
Sám.

A tak mi ta pitomá světýlka krátí požitek z četby detektivek.

HaHa11
15. listopadu

Jedinou vadou na kráse této série je to, že knihy přicházejí k nám čtenářům s poměrně značným časovým odstupem. A tak vždy trochu pozapomenu, kdo je kdo, co zásadního se vzhledem k dalšímu vývoji událo. Nezapomenutelný je ovšem Sebastian - v každém dalším příběhu je snad ještě prohnanější, více sobecký a manipulativní. Hledání pachatelů neméně úspěšně doplňuje rozvracením životů svých bližních. Vztah s Vanjou je bezesporu atraktivním námětem, ovšem zdá se mi už trochu natahovaný, uměle dramatizovaný. Ovšem závěrečné stránky přinesly nečekaný impuls. A Billy? Tak to jsem tedy zvědavá ....

iška
15. listopadu

Opět velmi dobrá detektivka. Sebastian je sice stále chlapem na zabití a vlastně každá z postav má své stinné stránky, ale tím jsou nějak opravdovější. A i já se těším na pokračování, rozehrané příběhy, zvláště ten Bilyho, takto přece nemohou končit.

Árie15
13. listopadu

Na tenhle díl se opravdu vyplatilo počkat.. Četla jsem všechny knihy ze série a všechny jsou naprosto skvělé, žádná klesající tendence nebo náznak vyčerpaní nápadů.. Napětí od začátku do konce a konec už tradičně zanechává pozvánku k dalšímu dílu.. Snad nebudu dlouho čekat, nejraději bych začala číst hned.. Doporučuji!

rodak
12. listopadu

V tomto díle mě více bavilo dění kolem týmu vyšetřovatelů.Ale že je rozehnáno na pěkné drama...

kofola33
06. listopadu

Vytecne! To jsem si "pochutnala"! Sebestredny Sebastian jde trochu do sebe, ale opravdu jen trochu, Vanja mi prijde uz trochu urputna s tim vecnym odmitanim a Billy?? Mazec, rekla bych.... Kazdopadne se vsichni tri postaraji o dalsi skvely dil a ja se nemuzu dockat!

Zenithgirl
02. listopadu

Napínavé a nepředvídatelné jako vždy a ten otazník na závěr... Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

1

Autoři knihy

Hans Rosenfeldt
švédská, 1964
Michael Hjorth
švédská, 1963

Kniha Vyšší spravedlnost je v

Právě čtených7x
Přečtených39x
Doporučených3x
Knihotéce47x
Chystám se číst105x
Chci si koupit43x
dalších seznamech3x