Se záští

Se záští https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321845/bmid_se-zasti-wuk-321845.jpg 4 138 45

Osmnáctiletá Jill Charron vyráží na výlet do Itálie. Má to být dobrodružství na celý život. Ale dochází k nehodě. Jill se probouzí v nemocnici, nohu v sádře, stehy v obličeji, a místo paměti z posledních 6 týdnů jen jedno velké nic. Jill zjistí, že se připletla do nehody se smrtelnými následky. Její otec jí nechá převézt domů, aby měla kvalitní péči. Včetně právníka a houfu novinářů... Zdá se, že nehoda nebyla nehoda... Jill se snaží dát dohromady události posledních šesti týdnů, než její dosud pohodlný a bezproblémový život zmizí v nenávratnu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

With Malice , 2016

bookcase
10.09.2017 4 z 5

Čtivý psychologický thriller, primárně určený mladým čtenářům, ale je napsaný tak, že zaujme i starší čtenáře.

kristynao
06.09.2017

S psychothrillery, ve kterých není radno komukoliv cokoliv věřit, se v posledních letech roztrhl pytel (na srovnávání se Zmizelou a Dívkou ve vlaku jsem už úplně alergická). Ne všechny jsou originální natolik, aby v tomto žánru skutečně vyčnívaly. Knize Se záští se to poměrně úspěšně daří. Samotný příběh sice nepatří k tomu nejnápaditějšímu, na co můžete narazit, přesto vás ale dostane. Je svižný, má spád, nechybí v něm pořádné zvraty a smysluplná, realistická gradace. Rozuzlení celé zápletky neodhalíte až na posledních řádcích, ale již nějakou tu chvíli před samotným závěrem. Je velmi potěšující, že toto vůbec není na škodu, naopak - autorka si tímto krokem otevřela cestu k velice zajímavému vyvrcholení, které není pouhým odhalením toho, jak to tedy vlastně celé bylo, ale také vcelku zajímavým zamyšlením nad otázkami sociálního statusu, dospívání a důvěry.

TheMelorry
03.09.2017 4 z 5

Jakožto čtenář, který tehle žánr čte minimálně musím říct, že jsem byla nadšená. Kniha byla čtivá, napínavá a v podstatě mě nutila k dalšímu čtení a konečnému rozřešení. Možná je to mou nezkušeností s tímto žánrem, ale zápletku jsem neodhalila a na konci knihy jsem byla dsot překvapená. Nejhorší je jak snadno okolní svět člověka odsoudí a skoro ho kamenuje za něco, co s největší pravděpodobností ani neudělal. Jde jen o další důkaz jaké „ovce“ lidé vlastně jsou.

rode
01.09.2017 4 z 5

Pro zběhlé čtenáře thrillerů a detektivek bude kniha trochu předvídatelná, ale to příběhu rozhodně neubírá na poutavosti a čtivosti.
Hlavní hrdinka je sympatická a v průběhu vidí čtenář určitý vývoj, který se mi na konci knihy moc nezamlouval.
Knížka se mi ale i přes menší nedostatky líbila. Je označovaná jako psychologický thriller pro fanouška Dívky ve vlaku a Ostrova lhářů, já bych Se záští doporučila i fanouškům knihy Tekutý písek.

TallulahBee
31.08.2017 5 z 5

Knihu 'Se záští' jsem si užila. Příběh se četl sám. Hlavní hrdinka je sympatická mladá slečna, která se snaží vyrovnat s událostmi, které si nepamatuje. Snadno si jí oblíbíte, přestože je občas až otravná. Původně jsem plánovala dát pouhé 4 hvězdy, ale pak mi došlo, že bych to neměla hodnotit jakožto milovník nadpřirozena a v tu chvíli se z toho vyklubalo hvězd 5. A ano, skutečně vás příběh přiměje zamyslet se nad tím, komu věříte a koho považujete za přátele.

Autorovy knížky

Eileen Cook