Se záští

Se záští https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321845/bmid_se-zasti-wuk-321845.jpg 4 138 45

Osmnáctiletá Jill Charron vyráží na výlet do Itálie. Má to být dobrodružství na celý život. Ale dochází k nehodě. Jill se probouzí v nemocnici, nohu v sádře, stehy v obličeji, a místo paměti z posledních 6 týdnů jen jedno velké nic. Jill zjistí, že se připletla do nehody se smrtelnými následky. Její otec jí nechá převézt domů, aby měla kvalitní péči. Včetně právníka a houfu novinářů... Zdá se, že nehoda nebyla nehoda... Jill se snaží dát dohromady události posledních šesti týdnů, než její dosud pohodlný a bezproblémový život zmizí v nenávratnu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

With Malice , 2016

Šmoulinka1980
12.09.2018 4 z 5

Moc pěkný psychothriller, velmi čtivě napsaný a s překvapivým koncem, který jsem nečekala. Příběh ukazuje, jak hodně a lehce je bezbranná dívka se ztrátou paměti po autonehodě manipulovatelná nejen novináři, ale i lidmi blízkými. Z knihy jsem skutečně vnímala to zoufalství Jill, kdy neví čemu ani komu má věřit. Také mě moc bavilo, že je příběh vyprávěn nejen prostřednictvím Jill v 1.osobě, ale střídá se s kapitolami, kde jsou popsány policejní výslechy spolužáků, kamarádů, učitelů a účastníků výletu v Itálii. Opravdu škoda, že je od této autorky pouze jedna kniha přeložena do češtiny, ráda bych si přečetla další příběhy.

Danago
20.08.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. I když je zde opět příběh se ztrátou paměti je zpracován originálně zápletka s autonehodou je skvěle rozpracována. Je zde dobře vidět jak sociální sítě a média ovlivňují myšlení lidí.
Knížka se velice dobře čte , nemá hluchá místa , nemohla jsem se od ní odtrhnout. Konec mě dost překvapil.

micha-ella
09.08.2018 3 z 5

Pro mne tahle knížka nebyla žádný trhák (asi proto, že jsem stará?), hlavní hrdinka mi šla docela na nervy, zpočátku ji vůbec nezajímalo, co a jak se vlastně stalo. Ano, je to spíš pro pubertální dívky. No, přelouskala jsem to.

LilianaFalcon
26.04.2018 4 z 5

Na to, že tenhle druh knížek fakt nemám ráda (takové béčkové rádoby thrillery pro puberťačky), tak tohle bylo super čtivě napsané :-) A takové hezky uvěřitelné, aniž by to bylo přiliš přitažené za vlasy.
Jasně, že to bylo předvídatelné... ale vůbec to ničemu nepřekáželo.
Na to, že Ostrov lhářů se mi vůbec nelíbil, tak tohle se dalo :-)

SaraX
30.03.2018 5 z 5

Výborné čtení, mělo to spád, postavy dobře vykreslené, příběh zajímavý, děj skvěle ubíhal, nikde slepá místa. Styl psaní autorky mi vyhovoval, hned jsem začala hledat další její knihy, ale nic jsem neobjevila, přestože na záložce knížky je informace, že E.Cook je autorkou řady románů.....snad se dočkáme i v ČR.
A mimochodem nevím, kdo tu přišel na to, že je to knížka spíš pro mladé, vůbec jsem ten pocit neměla :-)

jasmína
25.02.2018 5 z 5

Kniha není určena podle mě jen mladším. Líbila se jak mé šedesátileté mamince, tak i mně, 36 leté ženě.

Výborně napsáno. Přecteno za jedno nedělní odpoledne.

gordon13
23.02.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, zde je názorně vidět jak velkou a kolikrát zničující moc mají média a sociální sítě...a jak moc jsou lidé povrchní, soudí a odsuzují a vlastně vůbec nic nevědí....

Cartyra
06.01.2018 5 z 5

Zajímavé a příjemné čtení. Donutilo mě to přemýšlet nad tím, jaká bych byla, kdybych zapomněla pár týdnů života, a tím spíš, kdybych si na ně vzpomněla... každý ať si udělá na závěr svůj názor. Za mě líbilo.

ThePeace135
26.11.2017 4 z 5

Když se probudíte po autonehodě, aniž byste si pamatovali, že jste nějakou měli a navíc jste úplně zapomněli posledních 6 týdnů svého života, není to asi nic moc příjemného. Když se ale dozvíte, že během oné nehody zemřela vaše nejlepší kamarádka, kterou jste s největší pravděpodobností zabili, je to celkem psycho. Jill se během příběhu snaží přijít na to, co se vlastně ve vzdálené Itálii stalo a proč při tom zemřela Simone, dívka, se kterou se znala už od dětství, kterou považovala za vlastní sestru a které by jistojistě nikdy neublížila.. I když... Knížka se skvěle četla, krásně to ubíhalo, nebylo to nic rozvleklého, protože se odehrává v relativně krátkém časovém úseku - během Jillina pobytu na rehabilitační klinice. Nejvíc mě bavily ale pasáže, kde byly výpovědi jednotlivých svědků, účastníků kurzu;, "přátel", rodiny a úryvky ze sociálních sítí. Jillino samotné vyprávění už mě bavilo o trochu méně, každopádně tu bezmoc, když máte v hlavě naprosté prázdno a jste schopni pracovat jen s tím, co do vás cpou policisté, média a lidé, kteří vás upřímně nesnáší a jsou přesvědčeni o vaší vině, si lze asi jen stěží představit. Konec za mě perfektní.

Beruska18
07.11.2017 3 z 5

Velmi čtivý příběh o dívce, která si po autonehodě nic nepamatuje a může se tak jen domnívat co před tím bylo nebo nebylo ..... postupně se jí však odkrývá celá událost .... a že to pro ni bylo docela šokujici odhalení ....

MMacicekk
06.11.2017 5 z 5

Se záští je nadprůměrný psychothriller se skvěle vystavěnými postavami, parádní i když ne originální zápletkou a zajímavým vyústěním. Autorka nám dokonale předvedla, čeho všeho jsou schopni novináři, ale i obyčejní lidé, kteří mohou zničit na základě mylných domněnek a lživých informací život jedné mladé dívky. Ale je tato dívka opravdu nevinná, když si na nic nevzpomíná? Jak má poznat, komu věřit a komu ne, když začíná pochybovat i sama o sobě? Eileen Cook mě dokonale zmanipulovala a já jí uvěřila prakticky všechno. Skvělé.

Blaufik
07.10.2017 4 z 5

Jill jakožto vypravěč, který si nic nepamatuje a může se jen domnívat co bylo nebo nebylo byl autorčin chytrý tah! Čtenář tak může přemýšlet nad hromadou teorií a vlastně odkrývá tajemství spolu s hlavní hrdinkou.
Mě osobně celý příběh bavil od začátku až do konce. Rozhodně tento poutavý YA psychologický thriller doporučuji dále, myslím, že má co nabídnout.

Více v recenzi v záložkách.

mmmisulka.r
04.10.2017 3 z 5

Nemůžu se ubránit pocitu, že kniha je vhodná spíše pro mladší publikum. Je to škoda, protože tématem by vyhovovala všem. Bohužel autorka z osmnáctileté hlavní hrdinky, která bude nastupovat na Yale udělala bezduchou třináctku, bez vlastního názoru. Nebylo to špatné čtení, ale očekávání kniha nenaplnila.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

KatnissLavender
23.09.2017 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne. Při čtení jsem měla pocit, že je kniha psána spíše pro dospívající čtenáře, než pro dospělé. Je psána velmi jednoduše a zároveň čtivě. Za thriller bych ji ale neoznačila ani v těch nejdivočejších snech. Vidím ji spíše jako román ze současnosti s nepatrnými prvky detektivky a thrilleru...

Áňa 998
19.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha, přečtená za pár dní! :)

dagmar.rub
17.09.2017 4 z 5

Jill je sympatická holka, vzorná možná až moc, proto její boj se ztrátou pamětí a hledání pravdy jsou tak bolestné. S poznáním, že není všechno zlato, co se třpytí. Kniha mě nenechala v klidu, musela jsem vědět, jak se to posune dál, na co si vzpomene... ideální titul nejen pro deštivý víkend.

Ivuska.09
16.09.2017

Poměrně dobře napsané, místy lehce předvídatelné. Příběh vás však dokáže vtáhnout do sebe, takže přečteno budete mít za chvilku. K Dívce ve vlaku bych však knihu rozhodně nepřirovnávala - nemají spolu prakticky nic společného. Doporučit ji však určitě mohu.

Jana77
14.09.2017 5 z 5

Tak jak to teda bylo? Skvělá knížka, užila jsem si každé slovo!

Márinka
13.09.2017 4 z 5

Skvělý příběh nejen pro young adult. Také rodiče by měli vědět, co se může dít "na síti".

Veve721
12.09.2017 5 z 5

Přestože byl závěr předvídatelný a samotné téma poněkud klišé, knížka se mi jako celek moc líbila. Jedná se o psychologický thriller, nejdůležitější tedy je práce s charakterem hlavní hrdinky a s tím si Eileen Cook pěkně vyhrála. Pitváme se v Jilliných vzpomínkách, názorech, myšlenkách,... Když o sobě hlavní hrdinka pochybuje, pochybuje čtenář s ní. Když je rozhořčená, jsme také naštvaní. Autorka výborně zvládá hru s emocemi. Jen je škoda, že se stejně pečlivě nevěnuje i ostatním postavám. Přesto byl Jillin příběh zajímavý a já si čtení opravdu užila. Nemohla jsem se donutit přestat číst, dokud jsem se nedostala na poslední stránku. Takhle pozdě do noci jsem už dlouho nečetla. :D

Autorovy knížky

Eileen Cook