Schizofrenie je svinstvo, mami!

Schizofrenie je svinstvo, mami! https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473792/mid_schizofrenie-je-svinstvo-mami-sMD-473792.jpg 5 3 2

Vaše dcera má schizofrenii! Tuto větu slyšela Janine Berg-Peer poprvé před pětadvaceti lety. Ze dne na den se jí změnil život. Od toho okamžiku už nic nebylo jako dřív. Boj odvážné ženy za spokojenost jejího dítěte začal. Autorka v knize sebekriticky a velmi otevřeně popisuje, jak se společně s dcerou – a někdy i jí navzdory – učila s nemocí vypořádat.... celý text

Dandy1
30.08.2021 4 z 5

Kniha popisuje jak schizofrenie ovlivňuje osobnost nemocného i jeho okolí. Velmi zajímavá je pasáž o vztahu k utrácení.

hu_87
11.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle je absolutně nejlepší knížka, která se takhle příběhově zaobírá diagnózou schizofrenie. Z knížky jsem nadšená. Je psána z pohledu matky, jejíž dcera onemocní schizofrenií. Rozebírá zde svůj pohled na situaci, na četné Leniny relapsy a jak se při nich chovala (resp. projevy), ale i na mnohdy necitlivé jednání doktorů. Je moc dobře, že autorka zmiňuje i často opomíjený příznak nemoci, a to je taková ta impulzivita a nízká frustrační tolerance (musím si to koupit a je mi jedno, že utratím celý konto), případně to, že ti lidi se k vám můžou chovat i dost vztekle a mít takový ty výbuchy vzteku.
Vzhledem k tomu, že znám člověka se schizofrenií mi přijde, že tahle knížka je opravdu autentická a popisuje věci skutečně tak, jak jsou.
Doporučuji, skvělá knížka, skvěle a pravdivě napsáno.