Scarlino - toskánské fejetony

Scarlino - toskánské fejetony https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160385/mid_scarlino-toskanske-fejetony-160385.jpg 4 2 2

„Scarlino“ je sbírka vzpomínek, krátkých povídek, postřehů a osobních zážitků autora z kouzelného, pohostinného a srdečném Toskánska.

katerina3502
12.01.2024 5 z 5

Milé vyprávění autora o jeho zážitcích s krásnou Itálií a temperamentníni italy, kteří se stali jeho nejbližšími přáteli.

honajz
17.06.2015 3 z 5

Útlá knížka pár vzpomínek českého světoběžníka, který se v 90. letech nakonec usadil v Itálii, právě o Toskánsku a okolí. Žel, kniha předpokládá, že autora známe, protože to nejzajímavější o jeho životě je jen naťuknuto. Povídky samotné jsou spíše zápisy drobných příhod, někdy jen nálad, ani jako fejetony bych je neoznačil. Osobně mi přišly poměrně povrchní a nenápaditě podané - nic, co bych si nedokázal představit, když se řekne magické slovo Itálie nebo Toskánsko. Jsou zde dobrá vína, krásné ženy, zpěv, výlet na lodi, nečekaně dojde i na soutěž kajaků, ale nic podrobnějšího, nic trvalejšího, nic, co by mne nutilo knihu otevřít časem znovu. Jistě, prostředí je celkově milé, ale přece jen jsem čekal něco víc, nějaký hlubší vhled nebo podrobnější zajímavosti.

Jan Kříž
česká, 1935