Sběratel přání

Sběratel přání https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459831/bmid_sberatel-prani-hs2-459831.jpg 4 374 101

New Orleans, město záhad a kouzel, tajemství, snů a historie utopené v lásce a nejkrutější bolesti. Když baletka Clara Campbellová přijede do New Orleans, uchvátí ji tragický příběh plantáže Windisle. Říká se, že už na ní nenajdete živou duši, Clara však ke svému překvapení za jejími kamennými zdmi neuslyší duchy, ale muže z masa a kostí. Zjizveného cizince stravovaného bolestí hlubší a temnější než vody řeky Mississippi, jež se vine za hranicí jeho dobrovolného vězení. Muž za zdí, kdysi ambiciózní Jonah Chamberlain, udělal v minulosti osudovou chybu a nyní se skrývá před světem. To poslední, co čeká, je přátelství s obětavou dívkou, která k němu promlouvá puklinami v kamenech a která se za ním každý týden vrací. Dívkou, která v něm probouzí touhu po všem, čeho se dávno vzdal, a která mu zasela do srdce strach i naději. Sběratel přání je příběhem o studu a vítězství, osamělosti a lásce a o setkání dvou srdcí, jež spolu dokážou překonat i ty větší překážky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

The Wish Collector , 2018

kneslova
16.04.2022 4 z 5

První polovinu jsem četla těžce, už jsem myslela, že to nedočtu, v druhé půli to trochu nabralo grády . Tak 3,5 hvězdiček

mira399
30.03.2022 4 z 5

Romantika jak má být :-) Pohádkově laděný příběh se lehce čte,hrdinové jsou sympatičtí. Bavilo mě to a jsem ráda, že jsem se k této knize konečně dostala.

Siwan
15.03.2022 4 z 5

Tuhle autorku jsem četla poprvé a nebyl to špatný zážitek. Určitě nejsem tak unesená jako spousta ostatních tady, ale kniha je to pěkná. Jednoduchá, čtivá, s pěkným a místy kouzelným příběhem. Postavy jsou sympatické a člověk si je snadno oblíbí. Osobně jsem si tuhle knihu vybrala hlavně kvůli prostředí New Orleansu a nebyla jsem zklamaná. Člověk dostane pěknou dávku té správné atmosféry.

Miliamka
18.02.2022 5 z 5

Ach, to bylo krásné! Jemné, pomalé, ale hluboké. Mám ráda knihy, kde se vztah mezi hlavními postavami buduje pomalu - slow burn - a tady se mi toho dostalo. Skvělé je i zasazení do New Orleans, které vytvořilo prostor pro nenásilné propojení minulosti a současnosti a trochy magie. Líbilo se mi, jak na sobě hlavní hrdina pracoval, měnil se a že byl i sám obětí jiných lidí - není to plochý charakter, co je stejný od začátku do konce. A Clara je opravdu pěkně popsaná jako bojovnice, co se nevzdává. Vedlejší postavy fungují a dotváří příběh.
Jak někdo napsal - je to mix Fantoma opery a Krásky a zvířete. A funguje to..

dooky
02.01.2022 5 z 5

Příjemná romantická pohádka s trochou tajemna. Bavilo mě to.

ivetapl
21.12.2021 5 z 5

Mia píše úžasně. Toto je tak nádherný příběh. Avšak mi to kazila jedna věc. Že je kniha psaná ve třetí osobě. Nerada čtu knihy, které nejsou v ICH formě. Mnohem více bych si tu knihu užila.

Jonah a Clara jsou skvělý. Úplně chápu Clary zápal pro rozluštění ,,legendy" o Angelině a Johnovi. Také bych se po tom jak to bylo pídila. ️ Jonah se styděl, bál se vyjít na světlo. Byl jako zvíře a Clara jako kráska. Pohádka pro dospělé. ️
Kniha by se mi četla lépe, být v ICH formě -jak jsem psala výše. Líbilo se mi, jak se v knize vraceli do roku 1860 k Angelině a Johnovi. Jak to dřív měli těžké. A že láska si k nám cestu vždy najde. ️
Příběh protkaný historií, minulostí. ️
Knihu doporučuji. Všechny knihy od Mii. ️️

moma08
20.12.2021 3 z 5

Ač mám autorku ráda, tak tahle kniha mi vůbec nesedla. Spousta stran jsem přeskakovala a už chtěla být co nejrychleji u konce, abych to měla za sebou.

Amitiel76
15.12.2021 5 z 5

New Orleans, město záhad a kouzel, tajemství, snů a historie, utopené v lásce a nejkrutější bolesti.....
Krásné, dojímavé, něžné. Pohádka pro nás velký holky. Vyprávění pro chvíle, kdy vaše duše potřebuje pohladit, a zapomenout na to ošklivé co se děje kolem nás. Příběh o síle lásky, která dokáže bořit zdi a vrací do životů naději. Příběh o tom, jak důležité je odpustit sám sobě.
Kniha je krásně a poutavě napsaná. Hlavní hrdinové vám přirostou k srdci od prvních stránek. Pro mě dokonalé čtení v tento adventní čas ....

Tomina
07.12.2021 2 z 5

Knížka mi vůbec nesedla.... Dlouho jsem se snažila ji dočíst, ale nakonec jsem v půli odložila... Bohužel. Jediné, co mě zaujalo, byl obal knihy...

Dani3
24.11.2021 4 z 5

Sběratel přání je příjemná oddechovka, řekla bych, že autorka se inspirovala příběhem Krásky a zvířete, Fantoma opery a možná ještě Legendou o Zorrovi.

Ráčkajda
14.11.2021 5 z 5

Tak to byla nádherná oddychovka, krásný příběh ve stylu krásky a zvíře. Po všech těch detektivkách mi to příjemně pohladilo duši.

romika
11.11.2021 4 z 5

Něco mezi Dopisy pro Julii a Kráska a zvíře a přesto mě to malinko překvapilo a dojalo. Moc krásné napsané a výborný překlad.

krevetka79
10.11.2021 5 z 5

Krásná romantická pohádka pro nás dospělé ženy :-)
Kráska a zvíře , Fantom opery v modernějším podání...
Mohu jen doporučit pro oddechové počtení s pár slzami

Andrea963
15.10.2021 5 z 5

Krásná knížka...
Ještě jsem nečetla od Mii knihu, která by se mi nelíbila. Jen tak dál Mio!!!!!

Raislin
30.09.2021 5 z 5

Nádherný příběh. Plný slz ať už dojetím, štěstím či smutku. Taková romantická oddechovka, která se mi momentálně trefila do noty! Oba hrdinové byli skvělí. Nemám co vytknout. Za mě jedna z povedených knížek, která rozhodně stála za přečtení!

nina3905
12.09.2021 5 z 5

Romantická oddychová kniha s nádychom "rozprávky pre dospelých". Príbeh vás vtiahne do deja, pohltí a možno aj chytí za dušu. Ak máte radi čarovné príbehy s prvkami rozprávky, boja dobra so zlom, osudovej lásky, tak neváhajte a po knihe siahnite.

LenaWirus
12.09.2021 5 z 5

Nádherný příběh plný emocí, od kterého se nelze odtrhnout. Hlavní aktéři byli napsaní s péčí a věrohodností dobrého spisovatele. Příběh byl poutavý od začátku až do konce, ani v nejmenším nenudil - naopak. Samozřejmě je zde několik klišé, které se tomuto typu knihy nevyhnou, což mě ale ani v nejmenším neobtěžovalo. Jedná se o vyprávění plné tajemství, lásky, zrady a vykoupení. Knihu vřele doporučuji.

Pája699
02.09.2021 3 z 5

Tak tohle byla hodně velká pohádka, která mě moc neokouzlila. Na můj vkus moc přeslazené, jak cukrová vata. Kráska a Zvíře v jiném podání. Ani to moc nezachránilo, že to mělo takovou malou „krimi“ zápletku. Autorku mám ráda, ale tohle mi prostě nesedlo a ani popravdě moc nebavilo.

Kaja1
27.08.2021 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé. Kdyby to fungovalo i v normálním životě byla by to krása.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Kouzelný a lehce tajemný příběh.Taková slaďárna,která mě už od začátku pohltila. Připomínalo mi to krásku a zvíře v takovém modernějším podání. Přišlo mi to trošku rychlé,že se objeví nějaká cizinka a on najednou začne chodit ven a začne se ukazovat některým lidem, i když s maskou,když několik let nevytáhl paty z domu. Postavy jsem si zamilovala i když mi přišlo, že Clara na Jonaha strašně tlačila. Líbilo se mi to řešení záhady a tragický příběh Angeliny a Johna z minulosti. Příběh byl hodně kouzelný a krásný..za mě spokojenost️