Sběratel nevěst

Sběratel nevěst https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64212/sberatel-nevest-64212.jpg 4 101 18

Brutální psychopat si pořizuje sbírku mladých dívek. Bohužel mrtvých.... Kriminální thriller o pátrání po zrůdném sériovém vrahovi, který své ženské oběti aranžuje do podivných pozic a nechává u nich šifrované vzkazy. Román začíná nalezením už čtvrté vrahovy oběti. Stejně jako v předchozích případech jde o nadprůměrně krásnou ženu, kterou vrah nechal vykrvácet a její tělo naaranžoval do podoby, připomínající renesančního anděla. A stejně jako u předchozích i u ní nechal záhadný vzkaz - jakousi báseň plnou biblických narážek. Agent FBI Brad Raines sbírá fakta a přemýšlí o způsobech a okolnostech vrahových činů, zatímco psycholožka Nikki Holdenová sestavuje pravděpodobný obraz pachatelovy pokřivené, ale i nadprůměrně inteligentní duše. A vrah si zatím špehýrkou vyhlíží další oběť..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Bride Collector , 2010

Janadvorackova
12.05.2022 3 z 5

Padouch to nemá v hlavě v pořádku. Jeho zálibou se stala přeměna žen živých v ženy mrtvé.
Za souseda ho nechcete, ale jeho příběh sledujete od začátku do konce, protože na něm "něco je."
Zároveň mi trochu vadili někteří členové "vyšetřovacího týmu." Autor (asi záměrně) používá čím dál tím podivnější hrdiny, aby je zapojil do tak zvaně normálního světa.

Atlantis
16.07.2020 2 z 5

Když se mi tahle kniha dostala do rukou, vůbec jsem netušil, že by mělo jít o druhý díl série. Nikde se to totiž nedočtete a ano, v příběhu je pár náznaků, ale není to nic, bez čeho byste nepochopili děj knihy. Ten je totiž naprosto základní a obyčejný. I ten námět je takový nijaký, vyčpělý a neoriginální. Na světě je dost kriminálek na to, abyste nemuseli marnit svůj čas s podprůměrem.

Haduwig
11.05.2020 2 z 5

Panejo, už dlouho se mi nestalo, abych se do čtení musela nutit a zvažovat, jestli to za to stojí a mám knihu vůbec dočítat. V tomhle příběhu jsou všichni blázni (korektně řečeno asi psychotici) a dokola se omílá jak se zrovna cítí (což při hledání vraha ohromě pomáhá...), FBI je neschopná a celé se to strašlivě vleče. Závěr je sice o trochu svižnější, ale ani ten to nezachrání s ohledem na to, že v tu dobu mi životní osudy hlavních postav byly už celkem jedno. Omlouvám se, ale tohle mě fakt nebavilo.

grizlinka
26.11.2019 2 z 5

Moc dobrý dojem na mně kniha neudělala. Zápletka byla ze začátku zajímavá, ale způsob jakým příběh ubíhal mě neoslovil.

Siege03
20.06.2019 5 z 5

Vyborne,vystizene povahy jedincu,cetlo se jednim dechem

maličkán
15.12.2018 3 z 5

První kniha Dcery lamače kostí se mi líbila víc. Celkem mi tu vadily dlouhé pasáže rozhovorů psychotiků v léčebně. Jinak špatná nebyla, napětí nechybělo.

Kerberos
18.06.2017 3 z 5

Čekala jsem něco jiné,ale dobré.

Metroušek
19.03.2017 4 z 5

Příjemné překvapení, slušný thriller. Sice pochybuji, že by sebeinteligentnější vrah dokázal to, co tento vrah dokázal, ale je to dobrá kniha.

PonížilováA
15.09.2015 5 z 5

Natož jak jsem to četla dlouho tak mě tahle kniha velice zaujala. Sice jsem se pořád nemohla dočíst konce, ale konec bývá vždy nejasný.. :) Tedy pokud nečtete knihu o dvou stránkách.. :) Nebo nějaký krátký článek, kde je to jasné už od začátku.. :) Tahle kniha mě zaujala a i docela bavila. Možná si jí za rok přečtu znovu.. :) Klidně ihned, ale momentálně mám v merku jinou knihu.. :) Ted Dekker se u mě zapsal jako můj druhý nejoblíbenější spisovatel.. :)

ovpana
29.06.2015 4 z 5

Úžasný a zajímavý děj

sipkulka
17.04.2015 4 z 5

Knížka má skvělej děj ale místy je strašně moc utahaná že jsem jí na pár dní odložila přečetla jinou a pak dočetla. Příběh je dobrý ale osobně si myslím že by mohla být poloviční a přesto by byla o dost lepší .

Soptinka
30.10.2014 5 z 5

Napínavý a čtivý příběh. Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem.

evelinaevelina
03.04.2014 3 z 5

Klasický thriller nikoli detektivní psychologický román, jak jsem někde četla. Námět dobrý, zpracování horší. Málokdy (snad možná jednou) se mi stává, že při čtení si představím, jak by to při dobrém zpracování mohlo být lepší ve filmové podobě - ale tady ano. Kniha má všechny atributy pro brzké úspěšné zakoupení filmových práv, ale coby čtenář jsem z ní zas až tak nadšena nebyla. Solidní průměr v té hromadě, která je nyní na trhu.

petrzel
05.10.2013 4 z 5

Kniha má perfektní děj je napínavá ale jak se tu píše občas moc zdlouhavá.

Lucka385
16.07.2013 4 z 5

Kniha je napínavá, pěkný a strhující děj. Jen některé pasáže na mě byli moc zdlouhavé. Přesto stojí za přečtení.

strnecka
21.11.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila. Mám ráda detektivky a thrillery, ale nemam ráda, když jsou moc brutální. Tahle je pěkná. Celkem napínavá. Je s podivem, jak sisovatel dokázal postavit dialogy psychotiků, já si nedokážu představit, jak tihle lidé myslí, natož jak spolu mohou hovořit. Je to hodně o psychologii. Můžu doporučit.

petra257
17.03.2012 4 z 5

Dobré ,ale místy jsem listovala dopředu ,přišlo mi ,že se děj moc táhne zbytečným směrem...

jasmína
21.07.2011 5 z 5

Měla jsem celkem obavu z násilí, ale je tam spíš hodně psychologie i napětí, a už se chystám na jeho další knihy.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Ted Dekker
americká, 1962