Sběratel nevěst

Brutální psychopat si pořizuje sbírku mladých dívek. Bohužel mrtvých.... Kriminální thriller o pátrání po zrůdném sériovém vrahovi, který své ženské oběti aranžuje do podivných pozic a nechává u nich šifrované vzkazy. Román začíná nalezením už čtvrté vrahovy oběti. Stejně jako v předchozích případech jde o nadprůměrně krásnou ženu, kterou vrah nechal vykrvácet a její tělo naaranžoval do podoby, připomínající renesančního anděla. A stejně jako u předchozích i u ní nechal záhadný vzkaz - jakousi báseň plnou biblických narážek. Agent FBI Brad Raines sbírá fakta a přemýšlí o způsobech a okolnostech vrahových činů, zatímco psycholožka Nikki Holdenová sestavuje pravděpodobný obraz pachatelovy pokřivené, ale i nadprůměrně inteligentní duše. A vrah si zatím špehýrkou vyhlíží další oběť.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64212/sberatel-nevest-64212.jpg 3.893
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Metafora

The Bride Collector, 2010

Kniha Sběratel nevěst

Atlantis
16.07.2020

Když se mi tahle kniha dostala do rukou, vůbec jsem netušil, že by mělo jít o druhý díl série. Nikde se to totiž nedočtete a ano, v příběhu je pár náznaků, ale není to nic, bez čeho byste nepochopili děj knihy. Ten je totiž naprosto základní a obyčejný. I ten námět je takový nijaký, vyčpělý a neoriginální. Na světě je dost kriminálek na to, abyste nemuseli marnit svůj čas s podprůměrem.

Haduwig
11.05.2020

Panejo, už dlouho se mi nestalo, abych se do čtení musela nutit a zvažovat, jestli to za to stojí a mám knihu vůbec dočítat. V tomhle příběhu jsou všichni blázni (korektně řečeno asi psychotici) a dokola se omílá jak se zrovna cítí (což při hledání vraha ohromě pomáhá...), FBI je neschopná a celé se to strašlivě vleče. Závěr je sice o trochu svižnější, ale ani ten to nezachrání s ohledem na to, že v tu dobu mi životní osudy hlavních postav byly už celkem jedno. Omlouvám se, ale tohle mě fakt nebavilo.

grizlinka
26.11.2019

Moc dobrý dojem na mně kniha neudělala. Zápletka byla ze začátku zajímavá, ale způsob jakým příběh ubíhal mě neoslovil.

Siege03
20.06.2019

Vyborne,vystizene povahy jedincu,cetlo se jednim dechem

maličkán
15.12.2018

První kniha Dcery lamače kostí se mi líbila víc. Celkem mi tu vadily dlouhé pasáže rozhovorů psychotiků v léčebně. Jinak špatná nebyla, napětí nechybělo.

Kerberos
18.06.2017

Čekala jsem něco jiné,ale dobré.

Metroušek
19.03.2017

Příjemné překvapení, slušný thriller. Sice pochybuji, že by sebeinteligentnější vrah dokázal to, co tento vrah dokázal, ale je to dobrá kniha.

PonížilováA
15.09.2015

Natož jak jsem to četla dlouho tak mě tahle kniha velice zaujala. Sice jsem se pořád nemohla dočíst konce, ale konec bývá vždy nejasný.. :) Tedy pokud nečtete knihu o dvou stránkách.. :) Nebo nějaký krátký článek, kde je to jasné už od začátku.. :) Tahle kniha mě zaujala a i docela bavila. Možná si jí za rok přečtu znovu.. :) Klidně ihned, ale momentálně mám v merku jinou knihu.. :) Ted Dekker se u mě zapsal jako můj druhý nejoblíbenější spisovatel.. :)

detektivky sérioví vrazi FBI

Ted Dekker