Sbal si ranec a běž...

Sbal si ranec a běž... https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63494/sbal-si-ranec-a-bez-63494.jpg 1 4 2

Hlavní hrdinka Eva Hornová se náhle, téměř před dosažením padesátky, stává nezaměstnanou. Usilovně si hledá práci, ale pak se rozhodne vydat se za prací do Německa. Její zaměstnavatelka Frančeska k ní není tak vstřícná, jak se na počátku zdálo a Eva tam zažije i dost krušné chvilky. Frančeska ji ubytuje u staršího pána Giuseppeho, s kterým se Eva spřátelí a ten, ač sám Ital, stojí na její straně proti italské majitelce pizzerie. Kniha má dvě části. V druhé části se Eva vrací opět do Německa, aby pomohla nemocnému Giuseppemu přežit po operačním zákroku.... celý text

katlea
25.02.2011 odpad!

Knížka se mi moc líbila, napsána s humorem i přesto, že autorka popisuje nelehké životní situace hlaní hrdinky Evy. Doporučila bych ji i mladým čtenářům, najdou v ní hodně poučení do života.
Chválím i styl psaní, věty nejsou zbytečně dlouhé a přesto naprosto vystihují podstatu vyprávění.
Autorce přeji hodně úspěchů v další tvorbě.
Jitka Kaněrová

cicerka
23.02.2011 odpad!

Knížka "Sbal si ranec a běž" se mi opravdu líbila. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Čtivé, humorné, ze života. Stojí za to přečíst.

Eva Valentová

Autorovy knížky

Blanka Valenová
česká, 1954
2010  25%Sbal si ranec a běž...

Kniha Sbal si ranec a běž... je v