Sázka v klubu AGS

Sázka v klubu AGS https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7990/bmid_sazka-v-klubu-ags-Pd8-7990.jpg 4 22 2

MaxíkD.
01.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Členové klubu Americké geografické společnosti (AGS) uzavřeli s Frankem Gregorem, Joachimem Bathamem a Petrem Hoogem sázku, že mají ulovit deset různých zvířat pokaždé v jiném státě. Musí ulovit ledního medvěda, vlka, pumu, kondora, žraloka, jaguára, hada, aligátora, lva a tygra. První kořist, ledního medvěda, ulovili 20. března na místě, kde měli sáně. Vlka jako druhý úlovek zastřelili z letadla díky panu Dittmanovi. Pumu zabili v Montaně, kdzž lovila dobytek. 18. června ulovili kondora. Cestou udělal Petr omylem špenát ze vzácných květin, které nasbíral profesor Batham. Poblíž přístavu Amapala uskutečnili lov na žraloka, který se však nepovedl, úspěšný lov na něj se povedl až za deset dní. Jaguára zastřelili s panem Modráčkem v Kostarice. Když chtěli ulovit hada, byli zatčeni v malém městečku Cah kvůli tomu, že Petr měl poslat dopis společnosti AGS, avšak vzal omylem obálku s jejich doklady. Frank Gregor poslal telegram poštovnímu parníku, že mají vysadit jejich obálku do Corintu, kde jim to vyzvedne inženýr Ibara. Místní policie si myslela, že to jsou podvodníci a snaží se cestovat s cizími doklady. Naštěstí se vše vysvětlilo a naše tři přátele propustili. Společně s několika domorodci hada ulovili. Aligátora zastřelili v Panamě ze stromu. Když vylezl aligátor z vody vyhřívat se na slunci, bylo snadné ho získat. V Africké Karemě ulovili krásný exemplář lva; museli však zaplatit povolení k lovu. Frank Gregor ho zasáhl o zlomek vteřiny dříve, než skočil. V Zanzibaru, kde chtěli ulovit tygra, se zúčastnili slavnostního průvodu se samotným rádžou. Byl tam však nějaký šílenec, který chtěl rádžu zastřelit. Petr se tomu snažil zabránit a nakonec šílence spoutali, ale Petr dostal od útočníka ránu z pistole do ramene, takže na lov tygra se vydali pouze Batham a Gregor. Tygra však nezabili, nýbrž ho chytili živého do klece! Byla to tygřice, kerou podle společnosti AGS pojmenovali Agsa. Nakonec se Petr zotavil a tak se profesor Joachim Batham, Frank Gregor i Petr Hoog úspěšně vrátili domů se všemi úlovky. Sázku vyhráli a a tygřici Agsu, kterou chytili v Zanzibaru, dali do New Yorské ZOO.

Lucissia
16.09.2016 3 z 5

Když jsem tuhle útlou knížečku četla před více než dvaceti lety, to bylo počteníčko. Teď jsem si ji přečetla znova a jsem dost rozladěná. Jak se myšlení člověka mění... Vadila mi samotná nesmyslná sázka, jo, to se to lovilo, když lovci společnost zaplatila veškeré výlohy, měl lidi na stopování, na pomoc s odchytem zvířat a tak dále. Navíc nesmyslné zabíjení pro potěšení je mi proti srsti. Batličku mám moc ráda, ale tuhle knížku už číst asi nebudu. :-)