Sázka na třináctku ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Kriminalista Václav Charvát vyšetřuje v západočeském městě loupež tří miliónů korun z pobočky banky. Podílí se i na vyšetřování případu, v němž se musí seznámit s principem sázení v loterii a který ho přivádí na sérii vražd a posléze i na stopu lupičského gangu. V síti kriminalistů postupně uvízne většina těch, kdo mají s případem něco společného, ale hlavní organizátor stále uniká. Charvát však již začíná tušit, kdo je hlavou bandy a vůbec z toho nemá radost... Díky svému spádnému ději a atraktivnímu tématu byl příběh zfilmován režisérem Dušanem Kleinem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246183/sazka-na-trinactku-246183.jpg 3.814
Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Indeart
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sázka na třináctku

Přidat komentář
Eicherik
13.12.2019

Kniha je oproti filmu velmi odlišná. V příběhu vystupují bývalí partyzáni, na přetřes se dostává českoněmecká otázka a do případu zasahuje i poválečná doba. Samotný případ je složitější a detektivní zápletka je naprosto původní. Kriminalisté vyšetřují dva zločiny, které se v závěru, jak lze očekávat, propojí. Jediné negativum vidím v občasných nudnějších pasážích. Závěr je povedený a vše vysvětlující.

trudoš
13.12.2017

Skutečně hezky propracovaný zločin a stylistika na velmi slušné úrovni, jen ta výplň mezi stranou jedna až dvě stě padesát byla krapátko nudná. Jakoby se spisovatel Antonín Winter soustředil pouze na rozjezd a závěr, a zápletku mezitím dával dohromady za pochodu. Nejde ani tak o to, že by se nedělo nic zajímavého, nebo že by protagonisté byli nesympatičtí - děj se ovšem šine chvilku tam, chvilku onam a člověk brzo pochopí, že dokud nepřijde finále, nic podstatného se nestane. Nebo stane, ale k pochopení souvislostí mu to příliš nepomůže. Postavy jako takové pak sice dýchají reálným životem, jenže jim chybí výraznější charaktery, pro které bych měl potřebu si je oblíbit. Na druhou stranu, atmosféra sedmdesátých let funguje na jedničku a atraktivita poválečných zločinů na mě bude působit vždycky, i kdyby šlo o sebepomalejší spektákl. Takže ač žádné mistrovské veledílo, pořád moc pěkně odvedené řemeslo, které má hlavu a patu. Což se u české detektivky bohužel nestává zas až tak často.


Doporučujeme

Nitranská brána smrti
Nitranská brána smrti
Nepřítel mého nepřítele
Nepřítel mého nepřítele
Olomoucký bestiář
Olomoucký bestiář
Polednice
Polednice