SAS - Příručka jak přežít

SAS - Příručka jak přežít https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19275/bmid_sas-prirucka-jak-prezit-JG5-19275.jpg 5 130 26

Tato publikace vám umožní zvládnout jakoukoli situaci tak jako speciálně vycvičení vojáci jednotek SAS. Obsahuje rady z oblastí: strategie, tábornictví, výkladu map, první pomoci, předpovědi počasí, přežití na moři či při pochodu v horách a džungli. Dozvíte se nejdůležitější informace o správné výstroji, podnebných pásmech, jedlých rostlinách, zvířatech, která lze ulovit, rozdělání ohně a přípravě jídel, nebezpečných rybách, ale i o signálech a kódech či pátracích postupech. S touto knihou prostě přežijete!!!... celý text

Literatura světová Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Svojtka & Co

The SAS survival handbook , 1996

Rawen616
02.10.2014 5 z 5

Velmi užitečná kniha! Jedna z nejlepších příruček pro přežití. Obsahuje kvanta návodů, rad a ilustrací. Samozřejmě je psaná "univerzálně" pro celý svět, takže přežití v poušti či na antarktidě můžete přeskočit. I tak v ní ale zůstává řada praktických tipů i pro naší přírodu.

Zidanek
07.02.2014 5 z 5

Celou knihu jsem zatím nepřečetl, nicméně bych ji chtěl už teď tak trochu zrecenzovat.
Pan Wiseman nás seznámí se všemi způsoby přežití, které jsou možné a přitom tak trochu máme pocit, že si v onu chvíli kdy budou potřeba dané věci nezapamatujeme, protože těch důležitých postupů a rad je v knize mraky. Osobně se těším až nějaké z vychytávek budu moci vyzkoušet v praxi.
Vše je podáno jednoduše a i méně chápavým se zde dostaví pochopení.
Jelikož si važím všech materiálů, které se snaží čtenáře někam posunout a vzdělat, musím uznat, že tato kniha je obzvláště zajímavý počin.Tudíž mi nezbývá nic jiného, než ji všem doporučit a dát pět hvězd (bohužel více nelze ).

Donatello
23.07.2013 5 z 5

Myslím, že to tady bylo řečeno hodněkrát. Je to vynikající knížka, moc si jí vážím.

M.Zita
25.02.2013 5 z 5

Také souhlasím s komentáři pod sebou. Knihu jsem si zakoupil a jsem nadmíru spokojen, když se nudím, tak si v ní pročítám a prohlížím dobře udělané ilustrace. Rád chodím s kamarády tábořit do přírody a tato kniha mi doplňuje moji zálibu.

Kapis
04.02.2013 5 z 5

Souhlasím s kolegou níže a musím přidat, ač by to jeden od ní nečekal, že je neskutečně napínavá a zábavná. Tolik krizových situací, kterým jsem byl ve své imaginaci na jejich stránkách vystaven, mě spolehlivě přikovalo k jejím stránkám dokud jsem ji nezhltal. A nejen krizových, kniha celkem dobře pokrývá i běžnější situace jako pohyb na horách, nouzové ukrytí, signalizaci apod. Není to zkrátka jen perfektní příručka o přežití, je to i zatraceně dobré čtení, tedy aspoň pro ty z nás s trochu dobrodružnější povahou.

LordSnape
12.02.2012 5 z 5

Je to jasné. Ze všech příruček k přežití je tato nejobáshlejší a nejlepší. Moje celoživotní četba.

přežití v přírodě SAS - britské speciální jednotky

Autorovy knížky