Sára Thorntonová - žena, která zabila...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V únoru 1990 byla Sára Thorntonová odsouzena na doživotí za vraždu svého manžela, notorického alkoholika a surovce. Soud přitom odmítl vzít na vědomí takové polehčující okolnosti, jako že ji muž týral, a vyhrožoval dokonce i její dceři. Skutečnost, že se Sára nechovala podle tradiční role poslušné manželky, jí naopak v očích poroty uškodila a vedla soud k tomu, že jí vyměřil nejvyšší trest. Osmnáct měsíců poté a dva dny po zamítnutí jejího odvolání vyšel od soudu jiný obžalovaný - muž - za vraždu své družky alkoholičky pouze s podmínkou... Zoufalá Sára se rozhodla vyhlásit hladovku a přátelé rozpoutali kampaň za její propuštění. Protestních pochodů se zúčastnily tisíce lidí. V důsledku kampaně již bylo propuštěno několik jiných žen, Sára však prozatím stále čeká... Jennifer Nadelová popisuje Sářin život od raného dětství až po současnost. Rozebírá jednotlivé právní, psychologické a společenské aspekty případu, jenž v celé nahotě odhaluje nedokonalost a zastaralost britského právního řádu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76359/sara-thorntonova-zena-ktera-zabila-2fv-76359.jpg 3.29
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Sara Thornton The Story of a Woman Who Killed, 1993

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Sára Thorntonová - žena, která zabila...

Agi
15.01.2012

Zdokumentovanie jedného z najkontroverznejších súdnych prípadov v UK zo začiatku 90. rokov. Sara Thornton zavraždila v afekte svojho tyranského manžela - alkoholika, avšak súčasne bola obvinená, že ho k agresii provokovala svojim ľahtikárskym a výstredným správaním a konfliktnou povahou.

Bola odsúdená na doživotie a posledná tretina knihy sa venuje možnostiam jej odvolania, snahám o zrevidovanie trestného práva a pomerom v britských väzniciach.