Šance pro lásku

Šance pro lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20977/sance-pro-lasku-20977.jpg 4 21 3

Román vypráví o mladých lidech s různými osudy a různým společenským postavením, kteří hledají své místo v životě i svůj nárok na lásku. Dívky Benny a Eve pocházejí z malého irského městečka. Benny, mohutná dobrosrdečná, věčně zahrnovaná bezmeznou láskou rodičů. Eve je sirotek, sveřepá a zatvrzelá schovanka místních jeptišek. Jejich přátelství rozkvévá na pozadí panoptikálních výjevů ze života provinčního městečka. Příchodem na univerzitu v Dublinu se před nimi otevírá nový svět v ruchu metropole. Nastává čas nových setkání a náklonností,nevraživostí i omylů, doba v níž se probouzí láska i ctižádostivost. S laskavým odstupem , jemným smyslem pro detail a pronikavou schopností vhledu se stáváme svědky dospívání a zrání skupiny mladých lidí s rozdílným zázemím a rozdílnými životními zkušenostmi.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Circle of friends , 1990

bookcase
26.04.2023 5 z 5

Maeve Binchy je moje srdcovka. Miluju její příběhy, tento nevyjímaje.

bábuška
30.07.2022 3 z 5

Spíše dívčí román odehrávající se v severním Irsku, jedna dívka vychovávaná v katolickém kláštěře, původem z protestantské rodiny, její přítelkyně ze zámožné rodiny. Studentská léta, pak studium na univerzitě, mladé lásky, jejich konce, jak v mládí bývá. Vzpomímka na doby dávno minulé.

kika 13
25.11.2012 2 z 5

Pěkně psané knížka o hledání lásky v životě a možností volby mezi novou a starou láskou.