Samostatné dieťa alebo Ako sa stať lenivou matkou

Samostatné dieťa alebo Ako sa stať lenivou matkou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409534/bmid_samostatne-dieta-alebo-ako-sa-stat--May-409534.jpg 4 78 78

„Táto kniha je pre ustarostené mamičky, ktoré neúnavne vychovávajú a všemožne podporujú rozvoj svojich múdrych, zvedavých a talentovaných detí. Tak prečo potom z ratolestí, čo prekvapujú svoje okolie schopnosťou čítať, písať a rozprávať po anglicky, neraz vyrastá taká infantilná mládež? Prečo si zabúdajú upratať hračky a postlať si posteľ, neveria vo vlastné sily a nevedia komunikovať s rovesníkmi? Kde leží hranica medzi rodičovskou bezstarostnosťou a hyperstarostlivosťou? Poďme spolu s autorkou knihy Annou Bykovovou, obľúbenou blogerkou, psychologičkou a mamou dvoch synov, hľadať zlatú strednú cestu!“ Jelena Girucká, šéfredaktorka časopisu Liza. Moje dieťa... celý text

Literatura světová Humor Rodina
Vydáno: , Ikar (SK)

Самостоятельный ребенок, или Как стать ленивой мамой , 2016

Sova15
05.03.2019 5 z 5

Knížka je plná dobrých rad a příkladů. Moc se mi líbila, až mě překvapilo, že je od ruské autorky. Pryč s předsudky.

Miila
20.02.2019 4 z 5

Kniha je povedená, jasná, motivující. Uškodil jí pouze překlad a chyby v něm.

Lacerta.j
24.01.2019 5 z 5

Mam rok a pul stareho syna a knizka mi padla do oka pri navsteve knihovny.
Hlavne nazev me zaujal ????
Precetla jsem ji za 3 dny, jakoby autorka psala knizku me na miru. Ano, matka je na prvnim miste! Ne, zivot matky nekonci narozenim ditete. Tak to mam nastaveny. Partner to vidi odlisne....bohuzel...

elenai
22.01.2019 4 z 5

Když jsem knihu četla, tak jsem měla občas oči na vrchu hlavy. Boha jeho, oni existují takoví rodiče?! Nejsem dokonalá máma, po pravdě mám v některých ohledech značné mezery, ale to je tou mojí horkou hlavou. Nicméně, koncept "líné mámy" se mi moc zamlouvá a do značné míry se s ním dokážu ztotožnit a jen ho doporučit. Je ale těžké v dnešní době být právě takovým rodičem, protože velká většina ostatních se na vás bude dívat skrz prsty a je jim úplně jedno, že by byli spokojenější a méně vystresovaní oni i jejich děti.:-)

Zaujalo mě, že autorkou je Ruska. Mám o této zemi asi dost zkreslené představy. Paní vypadá i celkem sympaticky a jsem ráda, že jsem od ní mohla načerpat inspiraci.

Bonda
01.01.2019

Kniha je víceméně v souladu s respektujícími principy ve výchově, hlavně s předáním odpovědnosti. Jen v jednom bodu se výrazně liší: nabádá k tzv. nevinným lžím, když od dítěte něco chcete a chcete ho pro to motivovat (nikoli vnitřně). Takové ty řeči o tom, že hračky chtějí spinkat na svých místech a podobně. To je například z hlediska konceptu Nevýchova manipulace a do zdravého vztahu s dítětem nepatří. A zatímco Nevýchova klade důraz na opečování pocitů rodiče i dítěte (typická otázka: co by ti pomohlo?), tato kniha se orientuje spíš na úspěch v samostatném řešení problémů (otázka: nějaký nápad?).

iveta3689
31.12.2018 4 z 5

Milé a vtipné, přesto velmi poučné a použitelné.