Sametová diplomacie

Sametová diplomacie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425402/bmid_sametova-diplomacie-nA6-425402.jpg 4 5 2

Vzpomínky na výjimečné roky 1989–1992. Dana Huňátová působila od 11. 12. 1989 coby vedoucí kabinetu nově jmenovaného ministra zahraničí Jiřího Dienstsbiera. V reportážní knize popisuje zákulisí čs. diplomacie od prosince 1989 do voleb v červnu 1992. Zmiňuje nejen úspěchy, ale i směry, které nakonec neuspěly. Též naznačuje kořeny politických rozporů, např. mezi ministry Dienstbierem a Václavem Klausem. Závěrečné slovo je z pera Madeleine Albrightové, která si Jiřího Dienstbiera a Václava Havla velmi vážila a s níž se autorka knihy osobně zná.... celý text

Disease
29.09.2022 4 z 5

Jako vzpomínky i jako shrnutí událostí je to pěkné. Některé ideje a skutečnosti působí ve světle současných událostí hodně zajímavě.

BarboraSalome
22.02.2020 5 z 5

Skvělé popsané vzpomínky paní Huňátové na první roky naší rodící se demokracie. Když to člověk čte, neustále mu probíhá hlavou, kam jsme se to dostali, když začátek byl velmi slibný. Kniha rozhodně rozšíří obzory o naší zahraniční politice v letech 1989-1992.Doporučuji.

Dana Huňátová
česká, 1952