Sama v černém lese

Sama v černém lese
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380528/bmid_sama-v-cernem-lese-Epk-380528.jpg 4 466 466

Neve má ve třiceti zpackaný život. Po dlouhodobé známosti se rozešla s Danielem a mizerná práce jí nevynáší dost ani na nájem, takže jí nezbývá než bydlet u své sestry, švagra a jejich dvou malých dětí. Šťastný z toho samozřejmě není nikdo ze zúčastněných. Když se jedné noci vrací domů pěšky z nevydařeného flámu, dá se na mostě do řeči s tajemnou Isabelle. Ta se zničehonic vrhne do ledové Temže. Ještě větší překvapení však je, když se Neve po pár týdnech dozví, že jí Isabelle stačila odkázat domek uprostřed lesa. Neve sice nejprve váhá, zda může takový dar vůbec přijmout, ale její situace je tak bezvýchodná, že se rozhodne do domku na pár dní odjet a ujasnit si, co dál. Už cestou začne svého rozhodnutí litovat – a pak namísto pohádkové chaloupky s doškovou střechou najde pevnost s mřížemi v oknech. Koho se Isabelle tolik bála a co ji dohnalo k sebevraždě? A nehrozí totéž i Neve?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

In a Cottage in a Wood , 2017

L.Helena
25.02.2019 3 z 5

Povedený příběh, celkem čtivý děj, ale čekala jsem, že budu mít při čtení větší pocit napětí a mrazení z toho, co se v domku dělo. Tušila jsem celkem záhy, co (a kdo) za tím vězí, ale ten prapůvod celého příběhu, který je na konci knihy odhalen, byl pro mě opravdové překvapení.
Lepší tři ***.

Dresia
18.02.2019 5 z 5

Žádné velké umění, ale dobře napsané, napínavé.

mata57
17.02.2019 4 z 5

Docela povedená "napěťovka" pro víkendové vyčištění mysli. Zpočátku běžná tuctovka okořeněná podivnou sebevraždou. Po převzetí dědictví hlavní hrdinkou pěkně cválající příběh ...

evilunicorn
03.02.2019 4 z 5

Mrazivý příběh,jehož kulisami jsou opuštěný dům, rodinné tajemství a podivní sousedé.Bavilo mě to, některé obrazy byly opravdu hodně znepokojivé.To co bych vytknul,je tak trochu v tomhle žánru typická postava trochu povrchní hlavní postavy, i když i ta se samozřejmě s dějem vyvíjí.To druhé co mě mrzí,je konec,potažmo pointa.U tak dobře vypracovaného příběhu,bych čekal něco trochu duchaplnějšího,ale i tak jsem si to užil,o čemž svědčí i to,že jsem v podstatě každou kapitolu měnil názor na podezřelého.Dobré!

orinka3
02.02.2019 4 z 5

Knížka, která vtáhne do děje. Hrdinka, která se plácá vlastním životem, visí na krku sestře a v momentě, kdy to čeká nejméně, zdědí chaloupku někde na venkově. Pak se všecko začne divně komplikovat a nic není takové, jak si představovala. Myslím, že příběh by si zasluhoval lepší konec. Ten byl podle mého mínění slabší, a proto ubírám 1 hvězdičku.

Ketrin.TR
31.01.2019 5 z 5

Za mě nečekaně dobré čtení. Zpočátku trošku trvá než se čtenář prokouše Neviným zpackaným životem, ale pak se příběh přehoupne do příjemně napínavého čtení. I když je to knížka doslova na dva delší večery, vřele doporučuji.

koki.veru
22.01.2019 5 z 5

Povedená knížka. Četla se velice rychle, zajímavé postavy a po celou dobu napínavý příběh, který je ke konci graduje :) Obdivuju Neve, že tak dlouho vydržela v chatě, já bych to teda rozhodně nedala a konec mě velice překvapil.

Avila
21.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Velmi čtivá a napínavá od první do poslední stránky. Hlavní hrdinka Neve mi trochu připomínala Dívku ve vlaku.

Googies
13.01.2019 4 z 5

Cetlo se to v podstatě samo, ale cekala jsem od toho teda neco jineho :)

Corly
08.01.2019 5 z 5

Joo! Konečně zase thriller, který stál za to! Mně se to taky líbilo, nevšední, čtivé, chvílema tak dobře strašidelné, konec bych přesně tak nečekala...a ani mně ta Neve tak moc nevadila, aspoň nebyla dokonalá a přeslazená. :-)

jasmína
05.01.2019 5 z 5

Nevím, proč ma kniha zatím tak slabé hodnocení, neměla pro mě chybu.

Kromě výtky, že si Sally v jedné větě vykala a v druhé větě tykala s Neve.

Špatný překlad.

Ale děj se mi moc líbil. V něčem mi to připomínalo knihu Stále nezvěstná, ale tato nebyla tak drastická na psychiku, přesto jsem přečetla na dva-tři zátahy..

Nepochopím, jak může někdo tuto knihu hodnotit jako odpad. Až ten člověk napíše knihu, a takovou, že si "sedneme na zadek", pak si to může dovolit.

Jinak tohle neuznávám. Ale to je můj problém. Názor má holt každý svůj.

Dělám x let u knih, tak mě to opravdu trochu vytočilo, když jsem si přečetla všechny komentáře.

Knihu do nejhorších si tato autorka tedy URČITĚ nezaslouží !!

BlueTer
02.01.2019 4 z 5

Mě se tedy kniha líbila. Moc jsem od ní při nákupu nečekala, ale opravdu mě překvapila.

Námět je neotřelý, kniha se skvěle čte, do konce netušíte, jak to tedy je a kdo má pravdu. Knížku jsem přečetla za dva večery (!!).
Připouštím,že Neve je občas pitomá a jak pořád skučí, že nemá peníze a pak si jde na kávu :D
Ale nápad se mi velmi líbil, chvílemi strašidelná, celou dobu napínavá. Svůj účel kniha splnila a já můžu jen doporučit! :)

ArwenAragorn
01.01.2019 5 z 5

Souhlasím s tím, že prostředí chalupy v lese a věci, které se kolem ní děly mohly být strašidelnější, ale zase to bylo víc věrohodné. Kniha je velice čtivá, má spád, napětí a slušný závěr. Přečetla jsem ji za jeden večer. Není to žádné vrcholné dílo, ale já jsem byla hodně spokojená a doporučím ji.

oolinkaa
29.12.2018 4 z 5

Dobrý žánr, dobrá zápletka. Konec byl nepředvídatelný. Za mě super

Nixa
22.12.2018 3 z 5

Přiznám se, že jsem od knihy čekala něco jiného. Kniha sama o sobě nebyla špatná, byla čtivá a chvílemi napínavá, ale prostě něco tomu chybělo. Čekala jsem kdy se konečně něco stane a ono pořád nic... Konec byl překvapivý, ale názor na knihu mi nezměnil. Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická a možná i proto se mi kniha tolik nelíbila.

Knižní střípky
20.12.2018 4 z 5

Cass Green - Sama v černém lese
Hlavní hrdinka Neve mi svým velice často nezodpovědným přístupem k životu lezla pěkně na nervy, nicméně i tak mi svým způsobem byla sympatická, asi si to protiřečí, ale je to tak. Ponurá, skoro až strašidelná atmosféra malé chaloupky u Hlodáše, kterou Neve zdědila od ženy, kterou viděla jednou jedinkrát v životě, v okamžiku, kdy spáchala sebevraždu, je natolik poutavá, že Vás nutí číst a číst, dokud nebudete na konci.

caldap
15.12.2018 3 z 5

Čekala jsem více napětí, hlavní hrdinka mi povahově nesedla, příběh se dal číst, ale už bych se k této knize nevrátila.

Tazi78
02.12.2018 5 z 5

Jednim slovem: skvělé !!!

Diggitty
22.11.2018

Četla se kupodivu dobře. Asi třičtvrtě knížky jsem měla pocit, že se vše točí jen kolem neschopnosti hlavní hrdinky, proto to - kupodivu se četla dobře, ale pak děj nabral zajímavý směr a konec překvapil :) V dobrém slova smyslu, bavila mě celou dobu :)

Hanifa
18.11.2018 5 z 5

Kniha se cetla vyborne, chytla me od zacatku. A to i kdyz me hlavni hrdinka obcas stvala pro svou nezodpovednost a flinkavost. Vse vysvetleno v zaveru. Prijemny pribeh.

thrillery pro ženy

Cass Green (p)