Sám sobě pomáhej!

Sám sobě pomáhej! https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94563/mid_sam-sobe-pomahej-xOV-94563.jpg 5 26 8

Čtrnáctiletý hrabě Pavel Stohrad-Stecký, líný a domýšlivý na svůj původ, prožívá v hlubokých lesích svou robinsonádu ...

jamesek007
10.06.2023 5 z 5

celý týden sem do matky hučel, bulel, sliboval nesplnitelnosti, ani sem neměl čas zlobit. tolik pokory sem do toho vložil, že mi skoro žádná nezbyla, než to vzdala ).
a to ten sešit stál 6 -12 kčs
za dvě hoďky sem to přeletěl a znovu a znovu.
nemůžu než 5*+++ ).

kolacky
13.06.2021 5 z 5

Oklikou do Výzvy - původní román Vasilije Ivanoviče Němiroviče-Dančenka vyšel v roce 1902 :-)... Našla a oprášila jsem pár knížek z edice Statečná srdce a tahle, mnou hodně oblíbená, je mezi nimi.

Turlogh
11.03.2021 5 z 5

Výborně napsaná, čtivá a dobrodružná knížka z vcelku netradičního prostředí...kdesi v ruských stepích na dálném východě se odehrává příběh rozmazleného a nafoukaného hrabátka, které se musí změnit v soběstačného a odvážného mladíka. Doba příběhu blíže neurčitá, ale nejméně více než sto let vzdálená. Doporučuji k přečtení všem mladým i starším dobrodruhům. Howgh

Nočnípták
18.11.2020 5 z 5

Sešity z edice Statečná srdce - to je moje nostalgická vzpomínka na mých 11,12,13......let. Sám sobě pomáhej patří mezi moje nejoblíbenější. Kdyby tak všichni rozmazlenci a protivové dokázali dospět v silné a zásadové muže jako Pavel.Během let se k těmto sešitům stále vracím, pořád mne okouzlují jako dřív.
A povedlo se mně je udržet u nás doma. Žádné z dětí si je nepřivlastnilo a vnoučata je také musí vracet. Bdím nad tím. V tomto případě jsem lakomá.

Boby17
18.11.2020 5 z 5

Edice Statečná srdce bohužel neměla dlouhého trvání. Přesto patří mezi klasiku vydavatelských počinů dobrodružné literatury. A Sám sobě pomáhej z mého pohledu patří mezi Top 5 titulů této řady. Jako kluk jsem hltal tento příběh přerodu rozmazleného a sobeckého fracka v rovného muže. Jinak, než všemi hvězdami, hodnotit nemohu!

petym
02.03.2019 5 z 5

Pěkná kniha, kterou mi nedávno donesl kamarád co jí našel v truhle na půdě. Každý kluk by si ji měl přečíst. Sice už jsem ve věku, ale vůbec nezklamala. Doporučuji 5*

nikikostadinova
26.12.2018 5 z 5

Na doporučení mého otce. Věděl, proč si to mám přečíst

kattyV
26.04.2013 5 z 5

Kniha o dospívání a zrání. O tom, jak se ze ze zkaženého fracka stane dospělý a zodpovědný mladý muž díky tomu, že je postaven tváří v tvář skutečnému životu.

carské Rusko dobrodružství

Václav Habr
česká, 1921 - 1984
1970  93%Sám sobě pomáhej!
1968  80%Údolí bláznů