Sahir

Sahir https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65441/sahir-65441.peg 4 21 4

Čím že to „vtělený to ďábel“ Sahir vlastně vítězil a z čeho těžil? Vězte, že z vlastního vzezření dítěte, i když dítěte s obří a vodnatelnou hlavou. To je celé. Byl tvorem, kterého u zločinů vídali, ale kterého zkrátka nepodezírali. Je to kuriózní detektivka pověstného českého brakopisce, který se ale později trochu umírnil. Až takhle za vlasy přitaženou a pomalu někam do poezie prosakující věc už totiž nikdy napsat nedokázal.... celý text

Aerine
06.08.2023 2 z 5

Překombinované až hrůza... Několikrát se mi stalo, že vlastně nevím, kdo zrovna v nové kapitole vystupuje. Detektiv má velmi zvláštní povahu a je až neuvěřitelně nesmrtelný. Zápletka je několikrát až uměle protahována. Ani po přečtení si nejsem úplně jistá, jaké byly vlastně rodinné vztahy kolem Sahira. Byť je to kniha po dědovi, bude putovat dál do světa.

Luigi1
04.11.2022 3 z 5

Tak nějak poslabší čtení.

Francoa
13.09.2012 5 z 5

Nevím kdo přikládal knihu Sahir vydání z roku 1936,ale to jak napsal o čem kniha je,se zásadně u detektivek nedělá,to snad ví každý rozumný člověk!!!Vkládal jsem vydání z roku 1947!!!

Francoa
23.01.2012 5 z 5

Velice pěkná a napínavá detektivka.Četl jsem jí poprvé asi ve 12 letech,později ještě několikrát.Zajímavost:Knihu jsem koupil od jeho sousedky s věnováním a podpisem ,začátkem 70 let.Na vizitce i schránce bylo jméno Edgar Collins a ne Peukert..Je to známá věc,že se nechal úředně přejmenovat na Edgar Collins.