Sága rodu Hardacrů

Sága rodu Hardacrů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429052/bmid_saga-rodu-hardacru-63H-429052.jpg 4 86 30

Sága rodu Hardacrů je rozmáchlým příběhem popisujícím cestu jejich rodiny z chudoby až na samý vrchol. Dramatický generační román sleduje osudy jejích členů od viktoriánských dob až do 50. let 20. století. Zatímco v okolním světě probíhaly důležité historické události, Hardacrové se od skromných počátků vypracovali až k obrovskému bohatství. Tři děti zakladatele rodu a jejich potomci poznají lásku, nenávist, vášeň i neštěstí, jejich životy ovlivní neobyčejné události búrské války, první světové války, pádu burzy na Wall Street, Hitlerova Německa, druhé světové války i bombardování Londýna. Sága rodu Hardacrů je poutavé vyprávění o tužbách, osudu a rodinných vazbách, u nějž budete s nedočkavostí obracet další stránky.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Brána

Hardacre , 1976

Mandlevest
04.04.2021 5 z 5

Moc hezká, čtivá, rodinná sága s opravdu krásnou obálkou. Je to příběh 3 generací rodu Hardacrů, přičemž nejvíce se věnuje příběhu Sama a Mary, kteří se vypracovali z chudoby k velkému bohatství , ale nikdy nezapomněli, ze kterého prostředí pocházejí. Sledujeme i příběhy jejich dětí a vnoučat, do jejichž osudů již zasáhne první a následně i druhá světová válka se vším, co tato bolestná a těžká doba lidem přinášela. Jelikož se příběh odehrává ve velkém časovém rozmezí, nejsou osudy jednotlivých členů rodiny popisovány nějak podrobně, ale mně to vůbec nevadilo, spíše naopak. A tak určitě doporučuji milovníkům tohoto typu knih, aby si poutavě napsaný příběh o náhodě, štěstí, bolesti, lásce a síle jedné rodiny nenechali ujít. V žánru romantické literatury - rodinných ság se mi líbila nejvíce z knih, které jsem v poslední době četla.

zuzana2599
21.02.2021 5 z 5

Ach, další nádherný čtenářský zážitek ! Přiznávám, že tato sága mě nalákala na svou překrásně něžnou obálku a ona nebyla vydařená jenom obálka. Také obsah se mi moc líbil. Román vypráví velmi poutavě o životě několika generací rodu Hardacrů, začíná na konci 19. století a zavede čtenáře až do 50. let 20. století. Vše začíná kucháním sleďů a velkou bídou, kdy zakladatel rodu Sam a jeho žena Mary dostanou dobrý nápad, jak vydělat peníze. Ano, čeká je bohatství, nádherné sídlo, ale také zklamání, bolest a mnohé ztráty. Ty nejbolestnější a nejsmutnější...
Román se dobře čte, je takovým průřezem života mnoha členů rodiny Hardacrů. Pěkné !

Szilvia1
20.02.2021 5 z 5

Moc jsem se těšila na tuto knížku,a nezklam jsem se.Je to krásný příběh.

alnahu
05.02.2021 5 z 5

Poutavě vyprávěný román o životě několika generací rodiny Hardacrů ,který začíná koncem devatenáctého století a končí v 50 letech století dvacátého. Zakladatelem tohoto rodu je chudý dělník Sam,který se živí kucháním ryb a jeho manželka Mery. Když si Sam zraní ruku a nemůže pracovat -dostane nápad ,jak si vydělat a to se mu podaří. Jeho sen se mu splní a může zakoupit luxusní sídlo a tak rodině začne lepší život. Autor nás postupně seznamuje se všemi potomky rodiny Hardacrů o jejich životě, který poznamenali tři války. I přes tragické události zbylí členové rodiny stále drží při sobě a schází se ve svém rodinném sídle Hardacres. Tuto knihu doporučuji k přečtení všem kdo mají rádi historické romány.

maryzka
01.02.2021 2 z 5

Zajímavá rodinná sága, jak se člověk vypracuje z nuzných poměrů k lepším poměrům. Rodina prožívá všechna období do 50.let 20. století. Jenom škoda, že není alespoň náznak potomků ženského pokolení. Bohužel po mužské stránce se toto jméno jaksi vytratilo,

foxi_ii
18.01.2021 5 z 5

Jak si člověk sám může změnit osud? Jak se z pozice vyvrhovače ryb může dostat na nejvyšší stupínek společnosti?
Mary a Sam měli jen samy sebe a byt, který byl velký asi jako naše ložnice. Avšak jak roky plynuly, tuto místnost už neobývali sami.
Díky jedné malé nešťastné náhodě se Sam rozhodne, už nebýt závislý na ostatních..
V knize o rodu Hardacrů se najde i člověk, který si rád přečte, jak něco o historii Anglie, tak o průběhu první či druhé světové války, ale i o krachu burzy, protože díky osudu různých postav se podíváme i do Ameriky. Příběh se odehrává od roku 1885 až do 1950. Přiznám se, že mě těšilo, že se kniha odehrává i v 19. stol.
Četla jsem tu názor, že kniha nejde moc do hloubky, a pan autor nás tedy ani moc nestíhá seznamovat se všemi těmi postavami, ale s tím si dovolím nesouhlasit.
Knihu jsem četa v celku pomalu a myslím si, že i to mi pomohlo k tomu, že jsem si přišla jakobych je všechny znala roky. Asi jako když jsem tehdy sledovala panství Downton!
K této knize si myslím, že nejvíce sedí: "S poctivostí nejdál dojdeš."

bookcase
17.01.2021 5 z 5

Čtivá, barvitá sága jednoho rodu, užila jsem si dobu, kdy se odehrávala, i místo a prostředí.

Audrina
28.12.2020 2 z 5

Za mě bohužel poměrně velké zklamání. Kniha se čte poměrně dobře, děj běží, ale vše se odehrává jen na povrchu a nejde nijak do hloubky. V příběhu je velké množství postav, ale k žádné si nezvládnete vytvořit hlubší vztah, jelikož jsou to spíš figurky na šachovnici než reální protagonisté. Lidé se rodí a umírají a sebevětší tragédie vás nechává absolutně chladnou.
Do toho je spousta událostí podaných hodně pohádkově

gigi77
27.12.2020 1 z 5

Kniha se čte opravdu rychle a děj utíká jako voda, avšak doporučovat ji nebudu ...
Na můj vkus je to hodně jednoduché, vykreslení zcela ploché a dějově příliš uchvátané. Námět je parádní a určitě by si zasloužil pilnější propracování, vydání bych skousla i v několika svazcích. Označení “sága” a “román” jsou v tomto případě dost nadnesená.

pavla67
08.12.2020 5 z 5

Neda se od te knizky odtrhnout od prvni az do posledni stranky. Krasny pribeh,vrele doporucuji,kteri maji radi historicke romany

romantika

Autorovy knížky