Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu

Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181855/bmid_saga-radu-porsche-181855.jpg 4 17 5

Už několik desetiletí fascinuje Porsche automobilové příznivce z celého světa. Co se však doopravdy skrývá za plechovou karoserií s nezaměnitelnou siluetou? Porsche je celosvětově nejvýnosnější automobilovou firmou, zároveň je však už po tři generace těsně spjato s osudy jedné rodiny. Je nejen snem současných vyznavačů rychlosti, ale byl i snem svého tvůrce, muže s českými kořeny, rodáka z Ratislavic nad Nisou, konstruktéra Ferdinanda Porsche. Otce zakladatele proslulé automobilové firmy. Jak se Ferdinandu Porschovi podařilo vybudovat tak skvělou a fungující firmu? Se svým talentem a pracovitostí se octl ve správnou dobu na správném místě. Dostal Hitlerovu důvěru, aby sestrojil levný lidový vůz, a využil jí vrchovatě.... celý text

Literatura faktu Doprava Technika a elektro
Vydáno: , Práh

Die Porsche-Saga: Geschichte einer PS-Dynastie , 2012

Artur12
08.02.2023 2 z 5

Není co napsat.

eliifa
13.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která obsahuje spoustu ucelených informací a také je velmi čtivá

DomYell
28.03.2022 5 z 5

Vetsina fanousku aut vezme do ruky asi radsi volant, nebo tankovaci pistoli, ale ani to by jim nemelo branit otevrit tohle dilo, paklize je zajima alespon trosku historie dopravy. Kniha je historii a mozna i hysterii zakladatele a jeho nasledovniku a do jiste miry i strucna historie stredni Evropy od 19.stoleti.. Je to moc povedene.

Zuzka12627
07.11.2021 4 z 5

Nádherná kniha. Doporučuji každému kdo se zajímá o historii. Více takových knih.

Auto999
18.05.2020 5 z 5

Obsáhle popsaná historie F. Porsche celé firmy Porsche i celé firmy, potažmo koncernu Volkswagen. Velká část je věnována založení státní firmy VW za nacismu.