Sadako Sasaki a tisíc papírových jeřábů
Přečtěte si příběh o odvážné holčičce, která věřila tomu, že složí-li tisíc papírových jeřábů, stane se zázrak. ***** Sadako Sasaki byly teprve dva roky, když byla na město Hirošimu, kde žila, na konci druhé světové války svržena atomová bomba. Zdálo se, že tuto strašnou událost přežila bez úhony. Byla báječná běžkyně, měla spoustu kamarádu a pomáhala rodičům v jejich malém holičství. Teprve deset let později se u ní však projevily příznaky nemoci z ozáření. Do nemocnice odcházela přesvědčená, že se brzy uzdraví. ***** Sadako, její neuvěřitelná trpělivost a odvaha při boji s leukemií, dodnes symbolizuje všechny oběti válečných hrůz, zejména děti. Knihu napsala a ilustrovala americká výtvarnice Sue DiCicco spolu s Masahirem Sasakim, starším bratrem Sadako.... celý text
Originální název: The Complete Story of Sadako Sasaki and the Thousand Cranes, 2020
více info...
Komentáře knihy Sadako Sasaki a tisíc papírových jeřábů
Přidat komentář
Neuvěřitelné čtení, měla jsem slzy v očích a přitom Sadako chtěla žít jen se svou rodinou. Hodně věcí jsou pro nás samozřejmostí, ale při čtení si uvědomíte co je důležité a i maličkosti mají neuvěřitelný význam.
Je dobře, že podobné knihy pro mladé čtenáře vznikají, protože jim příběhy obyčejných lidí dají mnohem více, než jen suchá data v učebnicích dějepisu. Sadako chtěla žít svůj obyčejný život, bohužel jí to nebylo dopřáno. Všem knihu doporučuji.
Celé v recenzích.
Kniha působí dojmem, že autoři se drželi CImrmanova hesla, že "každé zbytečné slovo je zbytečné".
A tak zbyl holý příběh v celé své jednoduché kráse.
Co může být nosnějšího?
Citace z knihy:
Musíme naučit své děti, že už k žádné válce nesmí dojít.
Smutný příběh, který se vůbec nemusel vyprávět.

83 %
78 %
Tato kniha je tak krásná a zároveň smutná, že nechápu proč jsem ji již dávno nepřečetla. Určitě to dám i přečíst mě dceři, až se budou o válce učit ve škole. Je to velice emotivní kniha,kterou jsem měla slzi v očích.. Tak takhle mě tento rok žádná kniha ještě nedostala. Doporučuju!!!