S osudem v zádech

Patnáctiletý David Case má od jisté chvíle pocit, že si s ním Osud pohrává jako kočka s myší. Rozhodne se proto pozměnit identitu, aby se mu ukryl. Změní si jméno, image, nakonec i odejde z domova, a zaplétá se do sítě podivných nehod a náhod. Zamiluje se do starší dívky. Má svůj život pod kontrolou? A pokud ne, kdo ho tedy má v rukou? Vynikající příběh o dospívání, přirovnávaný k slavnému románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45640/s-osudem-v-zadech-nVo-45640.jpg 3.344

Just in case (2006)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

anibeni
18.02.2015

Tak především tohle není kniha pro děti - teda alespoň dle mého názoru.... pro mládež ano, ovšem představa, že si mladí čtou takovou místama až depresivní knihu a snaží se v ní třeba najít, se mi až tak úplně nezamlouvá.. Kniha není špatná, čte se tak nějak sama, protože člověka prostě zajímá, co za tím vším je, jestli je David/Justin blázen a nebo jen dospívající puberťák utápějící se ve svých problémem a depresích... Nicméně kniha je to zajímavá, asi stojí za přečtení, ale četla jsem daleko lepší knihy..

Ettel
24.02.2012

Rozebrat tuto knihu - to by bylo na dlouho. Takže asi takhle :) V patnácti letech si změnit identitu? Proč ne :) Řekla bych, že v tomto věku měl každý ,,své období\'\' a určitě o tom také popřemýšlel. Ať už jenom otázkami: Co já mám za život? Proč se mi nic nedaří? Najdu si vůbec nějakého partnera? Proč na mě ve škole všichni tak zíraj? A mnoho dalších.
Ano, souhlasim s tím, že aspoň jednu ze zmíněných otázek jsem si v patnácti také položila. Ale pouze položila, neobírala se nad ní a šla dál. A tady nastává ten problém. Většina patnáctiletých to řeší až moc. A tím případem je právě i samotný David. Stále se pořád zaobíral problémy, neustále byl v depresích a všechno si vyčítal. V momentě čtení bych bu nejraději jednu ubalila. Ale pojďme dál. :)
Ve chvíli, kdy se setká se starší dívkou, pomalu dospívá a začíná nad sebou přemýšlet. Ale s tím nastává i další problém. Nechápu, jak kniha může být uvedená ,, Pro děti a mládež\'\'. Tudíž na zadní straně obalu - od deseti let. Kdo knihu už četl, souhlasil by se mnou, aby kniha byla minimálně od 14-ti. Ať už je to kvůli použití mnoha odborných a cizích slov, což pochybuji, že by je desetileté dítě znalo. Ale také z důvodu užití mnoha erotických vět. Proto jsem se nad knihou kolikrát pozastavila a řekla si, jak by tohle mohlo číst malé dítě.
Jinak co se týče celkového obsahu - knihu doporučuji. Já se od knihy nemohla odtrhnout, jelikož se mi dobře četla. Je tam i mnoho psychologických jevů, takže jsem byla i překvapena :)

Papája17
16.08.2011

Skvělá knížka! Úplně jsem se do ní zažrala a nemohla se od ní odtrhnout.

petgridus
31.01.2011

Opravdu čtivá kniha, která Vás jen tak nepustí dokud ji nedočtete do konce.

Autor knihy

Meg Rosoff