S láskou tvůj Santa

S láskou tvůj Santa https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452129/bmid_s-laskou-tvuj-santa-QAV-452129.jpg 3 95 28

All I want for Christmas... is you! Už jsou skoro Vánoce, ale Angel neslaví – má moc práce se školou, a navíc ještě organizuje benefiční akci na pomoc místnímu hospici. Parťákem při plánování se ji stane Caspar – kreativní, zábavný a pohledný spolužák, který je ale naprosto nespolehlivý. Díky bohu za tajného Santu, který jí posílá dárečky včetně ručně vyráběného adventního kalendáře! Angel by dala cokoli za to, aby zjistila, kdo je její tajný obdivovatel. Adventní kalendář ji vyzývá, aby riskovala a otevřela své srdce. Dokáže to?... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Love, Secret Santa , 2019

Majka1979
19.12.2020 1 z 5

Knihe som dala šancu a na moje prekvapenie to nevyužila. Musím povedať, že už od začiatku som pozerala s otvorenými ústami, čo to čítam. Je to jednoznačne pre nižšiu vekovú kategóriu a tak musím uznať, že by to bolo pre ma stratou času čítať to celé do konca,

Andynka
13.12.2020 3 z 5

Vánoční oddechové čtení.
Rozhodně je to kniha pro náctileté. Já už jsem na ní opravdu stará a nudila jsem se nad tím množství klišé.
Kniha není za mě ničím moc originální... Jediné, co se mi líbilo , tak byly vánoční projekty ve škole. To bych snad zavedla i u nas.
Takže za mě ano, kdyby mi bylo 15 jsem z knihy nadšená, teď už jsem jí přečetla, protože nerada odkládám knihy. A jako dobře no.... byla vánoční a ty já mám ráda.
Ale příští roky prom ní už rozhodně nesáhnu. Schovám ji v knihovně pro další generaci.

jesterka.as
11.12.2020 3 z 5

Rozhodně se nejedná o román pro ženy, ale spíš pro dívky, slečny ;). Je psána i lehčím "náctiletým" stylem, ale myšlenku má krásnou, hlavně teď před vánocemi. Jen mi pořád vrtá hlavou, proč se rozhoupal zrovna teď? No nic :D Každopádně pro náctileté romantické slečny bude jistě krásná.

Mezistranami
05.12.2020 1 z 5

To si tak objednáte novou vánoční knihu, na kterou se těšíte pomalu jako na samotný Vánoce, a pak se do ní začtete a je to podobně hrozný, jako když jsem loni na ty Vánoce onemocněla.

Ale začněme nějak systematicky. Tato kniha vypráví o nevímkolikaleté Angel (podle chování jejího a jejích vrstevníků tak patnáct, podle toho, že se chystá na vysokou, minimálně osmnáct devatenáct), která organizuje benefici pro místní hospic, kde pracuje její máma. (Z důvodů, které pochopíte později, jsem se zařekla slovo maminka už nikdy nevyslovit.) Angel s tím pomáhá její bývalý kamarád, který ji po tolika letech ignorace najednou začne otravovat a mluvit na ni. Všem nám je jasné, že se mu líbí, ale Angel to prostě ne a ne pochopit. Jo a taky ve škole probíhá tajný Santa. Který pro všechny čtenáře přestává být tajný asi kolem strany deset.

Jak už jste pochopili z mého převyprávění děje, už s ním jsem měla zásadní problémy. Autorka se absolutně neuměla rozepisovat a kniha se točila jenom okolo benefice, učící se Angel a Caspara. Trochu se do toho ještě zamotaly vztahy ostatních, ale na ty se nějak víc nehledělo.

Kdykoli se jí už podařilo naznačit, že by kniha třeba mohla být trochu hlubší a víc propracovaná, na další straně to zabila. Každý problém přestal být problémem ještě dřív, než se z něj problém vůbec stal, a ke konci se mi zdálo, že autorka na nějakou gradaci nebo snahu o dramatičnost úplně zanevřela.

Postavy byly ploché a žádnou jsem si nedokázala oblíbít. Nejvíc mě vytáčela Angel, fungovala přesně podle schématu hlavní hrdinky, která se na všechny dívá svrchu a je úplně perfektní, ale vlastně jenom dokonale hloupá. Což mi připomíná... Celou knihu se učí na přijímačky, ale nějaká zmínka o tom, že by i jejím spolužákům záleželo na budoucnosti? Ale kdepak! Ti řeší dárky od tajného Santy a kdo s kým chodí.

Dialogy mi přišly takové neucelené a absolutně neseděly k věku hlavních hrdinů (i když ono to nesedělo tak nějak celkově). Upřímně netuším, kdo z vás někdy o své ředitelce mluvil jako o „paní ředitelce příjmení si doplňte“. Já teda rozhodně ne.

Celé to bylo neskutečně hloupé, předvídatelné a klišé do takové míry, že už tomu ani ty Vánoce nepomohly. Navíc tomu chyběl i ten hřejivý efekt, který u vánočních knížek očekávám. Věty byly poskládané dost krkolomně, ovšem je možné, že za to částečně mohl i překlad. Synonyma v této knize jako by neexistovala. (Vévodila tomu maminka, v průměru třikrát na jedné straně, a máma nebo mamka snad ani jednou v celé knize.) Četlo se to sice rychle, ale spíš než cokoli jiného mě poháněla touha mít to brzo za sebou.

Určitě čekáte na nějaké plusy. Hezkých a příjemných částí tam bylo méně než sněhu v posledních letech, ale přece jsem tam něco našla. Byly tam tak dva tři momenty, u nichž jsem si řekla něco jako jo, v tomhle se vidím. Autorce se podařilo do své knihy zařadit menšiny tak, aby to nepůsobilo nuceně, ale naopak přirozeně. A nápad číst kapitoly jako adventní kalendář je zajímavý. Jenom to zpracování prostě zásadně pokulhává.

Existuje spousta lepších vánočních knih, takže pokud si chcete trochu osladit svátky, zkuste třeba Sněží, sněží... nebo sérii Polibků, která je sice taky klišé jako zlatý prase, ale alespoň z ní budete mít příjemný pocit, a tohle pekelné čtení nechte radši v knihkupectví.

S láskou váš Satan... teda pardon, Santa

lily_maleckova
30.11.2020 5 z 5

Tak přesně tohle kniha, kterou bych popsala jako skvělá vánoční romanťárna! ❤️ tohle mi vážně moc sedlo!
Velice čtivé, fajn hlavní hrdinka, se skvělou rodinou a přáteli. ????
Za mě opravdu skvělé! Člověk má po přečtení vánoční náladu ❤️

Acourtofbook
29.11.2020 2 z 5

Tahle knížka mě zaujala především svou anotací a očekávala jsem od ní takový ten typický milý young adult příběh, který vám krásně vykouzlí vánoční atmosféru. Nakonec mě však docela dost zklamala. Musím teda říct, že až na pár drobností jsem si to, že se příběh odehrává o Vánocích vůbec neuvědomovala, protože Vánoce zde byly odsunuty spíše do pozadí. Jasně, máme zde ten nápad s adventním kalendářem, kdy hlavní hrdinka musí každý den plnit nějaký úkol, což mi přišlo vážně originální, ale tím spojitost s Vánoci tak nějak končí. Většinu času se zde řeší to, že se hlavní hrdinka učí na přijímací zkoušky na vysokou školu, a svoje učení staví v podstatě nade vše. A nejzvláštnější na tom bylo to, že zde nebyla ani jedna zmínka o tom, že by se učili nebo nějak připravovali na vysokou školu její spolužáci, což mi přišlo vážně divné. V knize nebyla zmínka, kolik je postavám v knize let, ale jestli se už chystaly na vysokou školu, tak by jim mělo být podle mě alespoň devatenáct, ale mně to jejich chování připomínalo spíše chování desetiletých dětí. Nevím, jestli to bylo tím, jak byla kniha napsaná, ale to, jak se tam všichni vyjadřovali spisovně a bez jediného sprostého slova, mi k jejich věku prostě nesedělo. A asi úplně nejvíc mě dostal ten konec, kdy všechno skončilo zalité sluníčkem a mně prostě přišlo nereálné, jak moc jednoduše se všechno najednou vyřešilo.

2,5⭐/5⭐ Nápad dobrý, ale zpracování nic moc. Doporučuji spíše pro mladší čtenáře, tak kolem dvanácti let.

Za knihu děkuji Albatros Media

JanaDor
21.11.2020 4 z 5

U informacích o autorce je psáno, že její romány jsou pro ženy. Takže toto sdělení bych chtěla upřesnit. Dle mého je to román pro dívky a pokud je bude číst žena, a bude očekávat román pro ni, tak bude zklamaná. Ale pokud půjdete do knihy s tím, že je kniha určena dívkám, tak dostanete přesně to, pro co si jdete.
Celkově se kniha dobře četla a pokud máte chuť na romanci o první studentské lásce o vánocích, tak si knihu přečtěte.

Pedruska01
26.10.2020 3 z 5

Anotace mě dost nalákala, takže jsem se těšila. Představovala jsem si pohodový, milý, nevinně romantický a především vánoční příběh s dobrým nápadem, ale dostala jsem jen poměrnou část toho všeho. Četlo se to rychle, ale styl mi úplně neseděl, respektive jsem si na něj musela dlouho zvykat. Na korekci nikdy zvlášť nebazíruju, protože každý může udělat chybu a je to lidské, každopádně tady jich bylo dost na to, abych to musela zmínit.
Ten příběh měl dost dobrý potenciál a skvělý nápad, vážně, ale autorka tím směrem, kterým se vydala - nechápu - to bohužel zabila. A nejhorší na tom je, že za to mohou vlastně mraky drobností. O to víc jsem zklamaná.
Hlavní hrdinka Angel byla... asi trochu zvláštní. Nemůžu si pomoct. Šprtka, která má snahu se dostat na vysokou. Chápu, je to důležité, ale ona učení stavěla nad mnohé, a stále dokola to bylo zmiňované. Až to bylo otravné. Upřímně - nepídila jsem se po tom, ale jak je možné, že Angel se učila ve dne v noci na přijímačky a zbytek jejich vrstevníků, spolužáků ani jednou nezmínili další studium? Bylo to tím, že teda ti, co chtějí stipendium mají přijímačky dřív? I když, rozdíl by mohl být jen pár měsíců, však vážně nikdo už teď nevěděl, že by chtěl někam dál studovat? Nevím, nevím, ale bylo to divné. Čekala bych aspoň zmíňku, kam se kdo chystá dál. Ale nic. Ticho. Nikde nebylo napsáno, kolik těm lidem, o kterých čtu je vlastně let, ale dalo se z toho něco vydedukovat, a proto najednou vyvstaly ty rozdíly, podivnosti a celkově nesrovnalosti celého příběhu. Jinak to s Angel šlo, protože i když mám podezření, že byla prostě ještě dítě (kvůli oslovování rodičů: maminka, tatínek - bez výjimky a vypadala tím tak na sedm?! Ale tohle byl problém autorky obecně, protože to používala všude a u všech.), někdy se chovala i jako "normální" puberťák.
Druhý hlavní hrdina Caspar na tom byl líp. Oblíbila jsem si ho a bavil mě. Měl dobré nápady, tvůrčí duši a srdce na pravém místě. To, co pro Angel dělal se mi líbilo.
V knize se člověk setká i s tématy/fakty, které nejsou za mě úplně tak obvyklé a sžité?, i když jsou jen naťuknuty. Jsou zmíněny a všichni s tím jsou v pohodě. Nikdo nic nenamítá, nereaguje zle. Celkově v té knize nenajdete odpor vůči ničemu.
Kdybych to měla shrnout, tak nápad byl vážně dobrý, o tom žádná, jen zpracování a přístup autorky to zazdilo a ve výsledku jsem zklamaná. Četlo se to fajn a bylo to i tak milé. I když se mi styl vyprávění nelíbil, respektive, do té knihy mi prostě neseděl a jisté výrazy byly nepatřičně až infantilní pro postavy téměř dospělých však stále pubertálních let. Taky si zpětně uvědomuju, že to všechno, co jsem četla vůbec nedává pocit, že to všechno alespoň zavání reálností, bohužel. Kniha je zalitá pomyslným sluncem, kde všechno vychází a září, opak nehledejte. Včetně jakékoliv kletby či sprostého slova, špatného kroku/činu. Takže pokud chcete nalít do žil přehršel štěstí a pozitiv, ta kniha to má, i když se možná místy bude tvářit, že ne.
Rozhodla jsem se z mnoha důvodů, hodnotit knihu třemi hvězdami. Nebylo to zlé, ale mohlo to být přesto výborné, což ale není. Škoda. Velká. Kdo ale má rád, tento typ příběhů, tak směle do něho. :)

Vánoce romantika zima

Autorovy knížky