S láskou Rosie

S láskou Rosie
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1168 1168

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

halamka.zuza
10.02.2015 2 z 5

No, neříkám, že knížka byla úplně špatná, ale taky ne dokonalá. Nápad se způsobem psaní nebyl vůbec špatný, ale to, že autorka přeskakovala od jednoho člověka ke druhému a od jednoho časového období... To už bylo horší. (např. Rosie píše kamarádce a další dopis je o 3 roky později.) Co se mi taky nelíbilo, že ty chaty atd. popisovaly události, které se už staly. Jako chápu, že když to chtěla psát tímto způsobem, tak to jinak nešlo.... Ale. Největší problém byla neskutečná zdlouhavost. Člověk si myslí, že už si to řeknou, a autorka to protáhne o dalších 200 stránek.
Za originalitu a nápad dávám 2*.

Figol
10.02.2015 4 z 5

Alex a Rosie mě neskutečně sr*li od začátku až do konce. Jako chápu, že kdyby se chovali normálně, tak by o nich nešlo napsat knihu, ale ten pocit marnosti a natvrdlosti obou postav mě neskutečně rozčiloval. V první půlce jsem z toho byla vážně zoufalá, v druhé už mě to jenom vytáčelo. I přes to se mi ale knížka z nějakého nevysvětlitelného důvodu dost líbila. Možná díky Ruby, možná kvůli konci, který mě potěšil. Rozhodně ale ne kvůli nechutnému přebalu knihy.

mdracek
03.02.2015 3 z 5

Začátek krásný, těšila jsem se na knihu po shlédnutí traileru na film - kniha je však ve skutečnosti úplně jiná než film. Hodnotím tedy jen knihu.
Po postupném (a možná až příliš zdlouhavém) vystupňování děje až k netrpělivě očekávanému shledání Alexe s Rosie jsem od toho konce čekala nějak víc. Mnohem víc. Překvapila mě ta jednoduchost zakončení...

Paja85
02.02.2015 3 z 5

Musím říct, že jsem prostě čekala trochu víc. Příběh mi přišel moc upovídaný, forma dopisů mě kdovíjak nezaujala, tím, že vše bylo vyprávěno zpětně mi chybělo víc akčnosti. Dialogy v "chat" místnosti jsem jen projížděla očima...příběh byl sice hezký, ale dle mého nijak vyjímečný

Figul
31.01.2015 4 z 5

Ze začátku mi docela vadilo, jakým způsobem je kniha napsaná, ale nakonec jsem si zvykla a dokonce se mi to i líbilo a přišlo originální. Ale co mě vážně vytáčelo byly některé Rosiiny dopisy. Hlavně ke konci mi přišly strašně falešné, hloupé a ubohé, jakoby autorka změnila během pár stránek celou osobnost postavy.
Nicméně mě kniha opravdu chytla a prostě jsem musela vědět, jak to s nimi dopadne! Rozhodně přečtení nelituju a po dlouhém váhání dávám místo 3 hvězdiček 4.

Markulinka
30.01.2015 5 z 5

Nádherný romantický příběh dvou nejlepších kamarádů, které život neustále rozděluje. Knížce nechybí vtip, romantika ani těžké rozhodování v momentech života. Za mně určitě pět hvězdiček, protože autorka nevšedním způsobem v podobě mailů vypráví příběh od dětství až do padesáti let hlavních hrdinů.

Mikik
30.01.2015 3 z 5

Mě to teda moc nezaujalo, možná právě kvůli té formě, jakou to bylo napsané a taky mi to přišlo hodně natahované a ke konci už jsem si říkala, že by se snad dohromady raději ani dávat neměli. Film jsem neviděla, tak nemůžu porovnávat.

malazluta
29.01.2015 3 z 5

Tato kniha je psaná opravdu zajímavou formou, je příběhem dvou lidí, kteří se milují a neustále se míjejí. Čtenáři je už na začátku jasné, že se nakonec přece jenom dají dohromady a tak se musí prokousat celou knihou plnou zvratů a promarněných šancí. Trochu podezřívám autorku, jestli příběh záměrně nenatahovala o další a další důvody, proč hrdinové nemohou být spolu, jenom aby se dostala na požadovaný počet stran. Přitom oběma stačilo ke šťastnému konci pouze jediné - upřímně si promluvit...ale to by vlastně tak obsáhlá kniha nevznikla.

JanaDor
23.01.2015 5 z 5

Romantický příběh. Nádherný, romantický příběh. Perfektně čtivý, romantický příběh. Sladký je tak akorát, tento romantický příběh. A mě se tak moc, moc, moc, moc, moc, moc, moc líbil.
Velmi jsem se na čtení těšila a parádně si to vychutnala. Dokázal mi přivodit hřejivou náladu s úsměvem na rtu a konec ten byl dojemně milý. Kapesníků netřeba.
Kdyby se Rosie s Alexem nebáli a řekli si o svých citech na začátku, tolik zklamání by si ušetřili, tolik promarněných šancí. ALE všechny tyto události je formovaly a dávaly jim zkušenosti, které by spolu nikdy nezískali. Jejich láska sílila a rostla do hloubky. Prostě mi nikdo nevyvrátí, že vše má svůj důvod a vše je tak, jak má být. I když mi bylo trochu líto, že se Alex s Rosie míjeli. Vše co tím získali, bylo k jejich prospěchu, přesto, že to tak na začátku nevypadalo.
Na beton vím, že se ke knize jednou ráda vrátím a s chutí si ji znovu přečtu. Vřele doporučuji.

terissa
22.01.2015 4 z 5

Knihu jsem si koupila víceméně kvůli filmu. Kniha je zajímavá hlavně tím, že je celá psaná v dialozích. Ať už dopisy, esemeskami nebo chatem. Začátek knihy je nádherně barvitý a skvěle popsaný, akorát mi přijde, že postupem času autorku opouští můza a píše už jen proto, aby psala a konec je napsaný velice zkráceně. A předvídatelně. Téměř od začátku je jasné, jak kniha skončí. Takže za mě trochu smíšené pocity. Měla jsem ji sice přečtenou za den, ale nějak zvlášť odvázaná z ní nejsem. Taková relaxační kniha na nedělní odpoledne.

MorbidCuriosity
22.01.2015 5 z 5

Bohužel jsem viděla nejdřív film a teprve potom mi přišla objednaná kniha, nicméně vzhledem k tomu, že film je vážně jen na motivy, tak vlastně o nic nejde. Srovnávat se to nedá a nechápu, proč knihu přejmenovali podle filmu, když originální název knihy je jiný.
Knížka je to skvělá a ačkoliv mi chvilku trvalo smířit se s tím, že to nebude klasický příběh, ale sbírka dopisů, vzkazů, chatů, smsek atd., ve finále jsem se začetla takový způsobem, že jsem to ve výsledku měla přečtené za pár hodin.
Příběh krásně ukazuje, jak je vzteku přemýšlet na tím "co by, kdyby" a nemá to vůbec žádnou cenu. Jak kdejaká maličkost může ovlivnit celý náš život, jak bychom se neměli bát udělat první krok nebo začít znova. A jak život strašně rychle utíká a pokud nechytneme příležitost za pačesy, můžeme ztratit celý život marným čekáním a hledáním, aniž bychom dosáhli toho, čeho bychom dosáhnout chtěli. Já byla strašně naštvaná. Neuvěřitelně mě naštvalo, že Rosie s Alexem spolu měli být málem od narození - šťastní a zamilovaní s dětmi a krásným společným životem a k tomuhle se dostali až když jim oběma bylo tolik let... Je to v podstatě strašně smutný příběh, ačkoliv je se šťastným koncem a já si díky němu uvědomila, že takhle většinu života za žádnou cenu promarnit nechci.

dubakm
21.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha o životě, přátelství a lásce a především o hořkosladké pravdě. Kdyby jsme se naučili být k sobě navzájem úpřimný a nebalili svůj život do poloprávd, čas by byl náš nejmenší nepřítel. Alex i Rosie už to vědí, teď je karta na naší straně :-)

Katschka
19.01.2015 5 z 5

Wau! Just wau! Velice nevšedně napsaná kniha, která chytne od samého začátku. Nechybí humor ani slzy. Po dlouhé době jsem se fakt těšila, až si každý večer zalezu pod peřinu a zase budu číst! Rozhodně doporučuju všem! Pět hvězd!
A film? Taky pecka!

jana5962
19.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Moc mě překvapila a na to jak typické love story to je, mě moc bavila.

adelaska
18.01.2015 5 z 5

Naprosto jedinečná kniha.
Kniha o životě, o přátelství, ale především o lásce. Zamilovala jsem si jak Rosie a Alexe, ale také Ruby. Neskutečně se mě ta knížka dotkla.
Viděla jsem i film natočený podle této knihy a ten se mi také moc líbil. Doporučuji jak knihu tak film, ovšem film se trošku liší. Což dělá knihu jedinečnou.

Ami Arnerllová
18.01.2015 4 z 5

Je to krásný, citlivý příběh o dvou lidech, kterým ta láska prostě nepřála...
Od začátku bylo téměř jasné, jak to dopadne, přesto se tento příběh četl krásně. Trošičku jsem doufala, že kniha bude obsahovat i popisy, ne jen chatování atd., ale je to příjemné zpestření mé knihovničky!
Kniha je smutná a vtipná zároveň a neskutečně se těším, až uvidím film :)

Rosie1
17.01.2015 5 z 5

Včera som ju dočítala a neustále na ňu musím myslieť.....wow!, proste....nemám slov...wow! :-)

adeka9966
16.01.2015 5 z 5

Wow. Jsem citově vytížená. Toto je úplně první kniha u které jsem už od druhé části (kniha má 5+ epilog) brečela až do samého konce. Pořád mě bolí nos, rozedřený od neustálého utírání do kapesníků. Je to krásný příběh plný blbých náhod, ale i velmi vtipných scén. Nejlepší bylo ,,emailování" s Ruby, nebo internetová svatba :))) A Katie s Tobym byli skvělí. Ale vůbec jsem nečekala, že tam bude obsaženo tolik let.

mmmisulka.r
14.01.2015 4 z 5

"Dnes tě miluji víc než kdy jindy a zítra tě budu milovat ještě víc."

Tahle knížka má vážně sílu. Je to neuvěřitelný příběh o lásce...o životě...osudu....o nekonečné řadě "šťastných" i "nešťastných" náhod. A hlavně....o naději, kterou nesmíme ztrácet...
Těším se na film.

eLeR
12.01.2015 3 z 5

Za pár hodín prečítaná - ničnovéprinášajúca - romantika, kde hneď na začiatku viete, ako to dopadne. Jediné malé plus je asi to, že bola netradične písaná (formou listov, sms-iek a pohľadníc) na čo som si zvykala asi tri strany a ešte jedno pozitívum, že na mňa nepôsobila až tak sladko. Ale ináč čistý, prečistý priemer.
Som celkom zvedavá na film, lebo Briti dobré romantiky točiť vedia a hlavne preto, že z trailerov na mňa dýchlo úplne niečo iné ako z knihy.