S kým mě bavil svět

S kým mě bavil svět https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179107/s-kym-me-bavil-svet-179107.jpg 4 90 26

První autobiografie scenáristky a režisérky Marie Poledňákové, absolventky Akademie múzických umění a autorky 12 divácky úspěšných televizních i celovečerních filmů, z nichž S tebou mě baví svět získal ocenění Nejlepší veselohra století. Otevřeně a s důkladností a literární zručností sobě vlastní nás autorka provází svým životem od dětství až do současnosti. Je to příběh plný napětí, zvratů, překonávání překážek, vášní, bolesti i štěstí, příběh, po jehož přečtení smekneme.... celý text

kristyna2349
11.03.2015 4 z 5

Koupila jsem jako dárek k vánocům pro tatínka a ještě během vánoc jsem přečetla. Běžně životopisné knihy nečtu, ale tato se mi velmi líbila. Rozhodně to v životě neměla jednoduché. Pro mě velmi čtivá kniha.

maryzka
01.01.2015 3 z 5

Zajímavé čtení o životě Marie Poledňákové. I když paměti psala pro vnoučka tak mnoho dětí bude překvapeno( pokud knihy budou ještě číst) jak se lidi dovedli obejít bez technických vymožeností. Největší sonda je ale myslím vztah jejich rodičů,poté vztah ke společenským proměnám České/slovenské republiky, ale také první nadšení ze soukromého podnikání a rychlého vystřízlivění. Rozhodně doporučuji ke čtení.Mimochodem se všemi komentáři tady souhlasím.

Heyhey
11.12.2014 4 z 5

Příběh života paní Poledňákové se čte moc příjemně. Nepitvá detaily a intimnosti a přitom je osobní a není povrchní.

Blíženec
06.11.2014 5 z 5

Paní Poledňáková chtěla mít původně zcela odlišnou profesi. Ale životní křižovatky a nečekané,náhodné setkání jí nasměřovalo k filmové práci. Ona tuto příležitost náležitě využila. A dokázala životní prožitky vložit do scénářů svých filmů. Kniha je výrazným 'deníkem' jejího barevného,složitého,lidského života.
Děkuji za nahlédnutí do něj,,,

Ellis
18.04.2014 5 z 5

Úžasná kniha, určitě doporučuji k přečtení. Pokud mají někteří lidé napsat životopis, tak paní Poledňáková mezi ně rozhodně patří! Její náhodou (původně měla v plánu se věnovat jinému oboru) objevený scénáristický i režisérský talent obdivuju a její komedie patří k našim nejlepším, řekla bych, že i jsou nejlepší:).
"Líbáš jako ďábel" natočila již v obdivuhodném věku a je fajn, že ještě navíc sepsala tyhle paměti. Přivítala bych pouze více podrobností o natáčení s dětmi. Ale jinak je to průřez celým, mnohdy nelehkým, životem. Rozhodně si nenechte tuhle knihu ujít. Tady bych i vyjímečně udělila víc *, než 5:).

Ditules
10.02.2014 5 z 5

Velmi zajímavý pohled na život slavné režisérky, jejíž život nebyl vždycky úsměvný.