S devatenáctkou do Bernu

S devatenáctkou do Bernu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414572/bmid_s-devatenactkou-do-bernu-WKz-414572.jpg 5 46 20

cerna7151
16.01.2023 4 z 5

Takové milé čtení pro mládež o začínajícím hokejistovi, který prokázal vůli plnit si sny.

soupik2012
31.12.2022 5 z 5

Tak trochu Jaroslav Foglar ze sportovního prostředí. Kniha ukazuje novým budoucím hokejistům, že dostat se až na vrchol něco stojí a že to také bolí. Z tohoto pohledu ji lze pro mladé chlapce označit za motivační. V knize nenajdeme žádná hluchá místa a závěrečný popis turnaje je opravdu sepsán strhujícím způsobem. I když je kniha opravdu celá především o hokeji, tak nabízí zajímavý příběh a myslím si, že patří mezi nejlepší knihy pro děti a mládež. Audiokniha je načtena slušně a načetl ji pan Jiří Klika.

Kabuky
30.10.2022 5 z 5

Vynikající kniha, krásný jazyk.

marapavelka
26.07.2022 5 z 5

Příběh mladého hokejisty, který je určený pro mládež, ale klidně ho doporučím i dospělým. Četl jsem knihu opakovaně a rád se k ní jednou za čas vracím. Ovšem pouze k tomu prvnímu vydání. Podle informací by měl být příběh inspirován skutečnými událostmi ze 70. let a kniha poprvé vyšla v roce 1976. K tomu to soudruhování a ostatní reálie komunistické doby prostě patří. Druhé vydání vyšlo v roce 1992 a Man se v něm právě tyto reálie pokusil odstranit. Tak trochu chápu snahu příběh aktualizovat pro tehdejší mládež, ale už to prostě není ono. Další upravené vydání vyšlo v roce 2011, a když jsem narazil na přirovnání „Utíkal rychle jako Usian Bolt.“, tak jsem knihu odložil.

Dant76
31.08.2021 4 z 5

Pěkná kniha o začinajícím hokejistovi...

baxz
28.11.2020 5 z 5

První vydaní je absolutní TOP!

RoBertino27
18.08.2020 4 z 5

Jak je uvedeno v noticce na obalu, spolupracovali na knize tehdejší reprezentanti ČSSR a někteří špičkoví trenéři. Pokud se pokusíte najít souvislost se skutečností, nejblíže má asi vyprávění o hokejových peripetiích Ivana Krumla ke světovému šampionátu ve Švýcarsku 1971, aspoň co do výsledků první poloviny MS a sledu soupeřů. Ivanovi, stíhanému nepřízní osudu a snahou nepřátelsky naladěných spoluhráčů ho hokejově odstavit, prostě palce držet musíte.

MilanCFC
20.12.2019 5 z 5

Četl jsem kdysi na základní škole, a to opakovaně. Jako mladý a nadšený sportovec jsem si příběh pochopitelně zamiloval a nedal jsem na něj dopustit. Této knize absolutně vůbec nic nechybí a všem mladým klukům (a snad ne jen jim) plně doporučuji.

Turlogh
09.11.2018 5 z 5

Tak tohle je úplně nejlepší knížka z dílny Lubomíra Mana! Prostě Top! Kniha plná akce, napětí, vtipu a přátelství! A pochopitelně také sportu, konkrétně ledního hokeje! Žádná lepší kniha pro děti a mládež z oblasti sportu nebyla ještě prostě napsána! Doporučuji, doporučuji, doporučuji! Nazdar.

Predator3313
14.08.2018 5 z 5

Knihu jsem četl jako mladý, ale útržky si pamatuji do dnes.
Rozhodně je napsaná hodně čtivě a hlavní hrdina si čtenáře brzo získá.
Pro mládež parádní kniha.

Kuffenbach
21.05.2018 5 z 5

Vlastním první vydání, je to vlastně moje nejoblíbenější kniha o sportu, rád se k ní vracím. Autor to vymyslel a napsal hodně dobře. Tleskám a skanduji!

vlastimil577
29.03.2018 5 z 5

Moje první knížka o sportu a hodně se mi líbila !!

ManželéMannovi
21.08.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská knížka.

Mann

tomts
14.05.2016 5 z 5

Kniha vyšla poprvé v době, kdy Československo získalo r. 1976 mistrovský titul v Katowicích. V bráně Fakír, v útoku Hlinka, Nový, Martinec a další borci. Knížka byla první pořádnou knihou pro malé kluky, kteří se touží stát hokejisty a nějakou tu medaili dovézt. Četl jí také pozdější mistr světa JIrka Hořava a další.

Uplynulo 17 let a autor knihu přepracoval do popřevratové doby, netuše, že za krátkou dobu se ČSFR rozdělí na dva samostatné státy, Další dvě vydání se proto opět reáliemi poněkud liší od těch předchozích. Jistě je četly další generace hokejistů a spolu s mladým Ivanem Krumlem snili, jak dovezou zlatou medaili z MS či dokonce ze ZOH. Základní příběh je sice letos starý 40 let, ale přes všechny ty politické změny se nemění, je o touze malého kluka dosáhnout nejvyšších met a stát se dalším Bóžou Modrým, Ivanem Hlinkou, Růžičkou, Haškem, Jágrem...

HNEDOOCKA
19.12.2014 5 z 5

Nádherná knížka, jako ostatně všechny jeho knihy.. I když tahle je nejlepší :)

Ivinho
05.03.2013 4 z 5

Píle, tvrdý trénink a trochu štěstí aby se člověk dostal na vysněný vrchol. V pubertě jsem tu knihu miloval.

dalimoni
22.12.2011 5 z 5

Výborná kniha, sportovní, určena spíše pro mládež, ale opravdu výborná.

OtaPlk
18.03.2011 5 z 5

Jako kluk jsem měl z knížky hodně dobré pocity...

Mike Wazowski
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je něco mezi pohádkou a sportovním románem, ale výsledek je úžasný. Sice máte pocit, že hlavní hrdina je Mirek Dušín, což mi na hokejistu příliš nesedí, ale rádi to přehlédnete a celý příběh Ivanovi držíte palce.

gauco
30.11.-0001

Autorovi se v ich-formou podařilo vyjádřit něco moc cenného a nezcizitelného, co tvoří základy každého velkého charakteru, něco, co si musí každý mladý člověk prožít, aby se mohl stát oním, jak jsem někde četl, silným, ale zatraceně jemným chlapem.
Zdeněk Krčmář