S bílou holí

S bílou holí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128040/s-bilou-holi-128040.jpg 4 4 1

Příběhy nevidomých. Příběhy sepsané nevidomými a příběhy o nevidomých – tak by se dal krátce vystihnout obsah této knížky. Je to však i čtení o nás vidoucích – o tom, jak plně dokážeme prožít svůj „barevný“ svět.

Jana512
27.09.2022 5 z 5

Útlá knížka je souborem různých životních příběhů našich nevidomých spoluobčanů. Jejich situaci si my, kteří vidíme, často ani neuvědomujeme, ale jejich houževnatost a snaha vyrovnat se se svým údělem, je příkladná a nás učí, že se člověk nikdy nesmí poddávat nemilým situacím a musí bojovat s různými těžkostmi. Ani si neuvědomujeme často, jak to naši spoluobčané mají těžké, a přesto to nevzdávají a často zastávají i náročné činnosti, kdy se přes své obtíže naučí Breilovo písmo. Setkala jsem se s jedním učitelem hudby, který ač neviděl, vychoval řadu žáků v lidové škole umění a v kostele doprovázel na varhany. Díky za jejich neúnavnou činnost a touhu být užitečný druhým. Na to upozorňuje tato publikace, kterou vytvořili oni sami ze svých životních zážitků.

slepota nevidomí lidé se zdravotním postižením

Autorovy knížky

Jiřina Medveďová