Rýže ze stříbrných misek

Rýže ze stříbrných misek https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6769/ryze-ze-stribrnych-misek-i4l-6769.jpg 5 3 2

V příběhu Hamburského velkoobchodníka Johannese Petersena a jeho manželky Marty se střetávají dva světy. Na jedné straně Thajsko – Asie. Na druhé straně Evropané, kteří do země přicházejí, jsou jí přitahováni, propadli jí. Manžela, který už deset let úspěšně obchoduje v Bangkoku, chce Matra Petersonová se svými dětmi navštívit jen na několik měsíců, aby unikla poválečným zmatkům doma. Zůstává zde celý rok. ... celý text

gigi77
17.06.2017 5 z 5

Čtivé, záživné, barevné ... zajímavé porovnání východní a západní kultury, obchodních zásad i intrik.

Danae001
14.11.2016 5 z 5

Kniha mne uchvátila ani ne tak příběhem postav i když ten je dobře čtivý a místy i napínavý...ale spíše popisem, proniknutím do mentality thajského lidu, jejich zvyků a chování tak naprosto odlišného od nás Evropanů...v mnohém, co se týče kulturnosti a slušnosti by se mnozí mohli učit......dále jsem byla unesena popisem tamní přírody, přímo jsem ve své fantazii viděla tu oázu barev, vůní...nádhera, poznala jsem nepoznané alespoň díky autorce

Autorovy knížky

Alice Ekert Rotholz