Ryby a rybolov v našich vodách

Ryby a rybolov v našich vodách https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285292/bmid_ryby-a-rybolov-v-nasich-vodach-w7F-285292.jpg 5 1 1

RYBY A RYBOLOV V NAŠICH VODÁCH vás zavede do světa, který našim očím zůstává běžně skryt. Objevíte němé tvory, prohánějící se našimi řekami i potoky, rybníky i přehradami v podrobném atlase našich ryb. Seznámíte se s tradicí českého rybníkářství, s vlivem úpravy vodních toků a znečištění na život ryb. V neposlední řadě poznáte i s rybolovné techniky s příznačnými názvy položená, plavaná, přívlač či muškaření.Nechte se okouzlit vyprávěním Huga Pavla, bratra spisovatele Oty Pavla a seznamte se s osmdesátkou rybích receptů, které vás nadchnou. Poutavý text doprovází více než 400 fotografií. Kniha bude i originálním dárkem pro každého milovníka ryb a rybaření.... celý text

Terva
14.10.2023 5 z 5

Generační ryba -
pohlavně dospělá,
zdravá, geneticky kvalitní
a dostatečně silná ryba
vhodná k dalšímu rozmnožování.

Už se tak pomaličku připravuji na důchod. Volný čas, který tak nastane bych rád věnoval rybám. A tak jsem si pořídil knihu o základech života ryb, jejich území a způsoby jejich odchytu. Tato kniha je trochu starší, už z roku 2010, ale dostal jsem na ní doporučení. Prý podle ní získám informace, které opravdu k rybám a jejich chytání potřebuju. A to je důležité, hlavně u člověka, který nerozezná Kapra obecného od Karase obecného. Mám spíš v merku akvarijní ryby, a volná příroda, to je pro mě absolutně neznámé území.

Citát. Úhoři putují z našich vod za rozmnožováním až k americkým břehům Atlantského oceánu.

Musím uznat, že v této knize je spousta informací. A také jsou tyto informace podpořeny podrobnými popisky a hlavně je tu spousta fotografií, kdy i ten nejméně zkušený rybář pozná, co že to vlastně na tom vlasci má. Položená, plavená, přívlačí nebo muškaření, to vše je tu krásně a podrobně popsáno. Přidáno je i něco o ekologii a kuchyni. Ano, jsou i tací rybáři, který si své úlovky nosí domů a zpracovávají si je k večeři po dlouhém dni stráveném u vody. Jídelní lístek je tu velmi obsáhlej. Obsah knihy by dal hodně informací, ale vím, že se mám ještě co učit.

Citát: Sen mnoha rybářů je rybolov na mongolských řekách.

ryby voda sportovní rybolov rybolov, rybářství, rybaření sladkovodní ryby rybníky dravé ryby

Autoři knihy

Milan Dus
česká, 1955

Kniha Ryby a rybolov v našich vodách je v