Řvoucí čtyřicítky

Kniha Řvoucí čtyřicítky Reginy Andrásové vypráví svižně, s nevšedními postřehy a humorným nadhledem o všedních i svátečních příhodách, partnerských vztazích a rodinách tří současných čtyřicátnic. Vypravěčka Lada i její dvě kamarádky z dětských let – Jana a Soňa – vyrůstaly v předlistopadové době nedaleko Prahy. Jejich vzpomínky občas zajdou i do tehdejších časů a na pozadí obyčejných ženských příběhů tak zaznamenávají změny nejen společenské, ke kterým došlo v posledních desetiletích. Jste-li „Husákovo dítě“, nejspíš oceníte společné vzpomínky, jestli jste starší, nahlédnete navíc do světa svých dětí, a pokud jste mladší, máte možnost poznat zcela jiný život v době, která není tak dávná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295910/rvouci-ctyricitky-l6i-295910.jpg 3.123
Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Eroika

Kniha Řvoucí čtyřicítky

Heluše852
25.10.2019

Vyprávění mi přišlo trošku chaotické, ale vzhledem k tomu, že jsem spolužačkou autorky, tak má kniha pro mě úplně jinou vypovídací hodnotu. V podstatě mi oživila vzpomínky na naše dětství a dospívání. A to bylo moc fajn. Pokud by Regina napsala další takovou knížku s dalšími postřehy a vzpomínkami, určitě si ji pořídím. Jen stále netuším, která z bývalých spolužaček je Soňa. Janu se mi identifikovat podařilo ;o))

Samsonight
17.08.2018

Trochu nesourodé spojení vzpomínek a současných zážitků. Není to špatne, ale chybí tomu nosné téma. Mimo pár vtipných postřehů, které mě bavily, zbytek nějak málo uvěřitelný a bez šťávy. Pokud by to byla biografie, považoval bych autorku za usedlou konzervativní ženskou, která žije životy lidí kolem a buď je sama nebo má na krku nějakého budižkničemu. Ale pravděpodobně to jen tak působi.

Jolina
09.05.2017

Doba je vykreslená subjektivně, ale docela zajímavě, vzpomněla jsem si na vlastní zážitky, které již ležely uložené někde hodně vzadu. Ale jinak děj nijaký, bez posunu, hloubky...

Jana283
30.03.2017

Tak jsem asi žila v jiné době...

dagsvob
23.01.2017

Bavila jsem se, bavily mě vzpomínky na dobu, kterou jsem taky prožila a bavil mě i příběh tří kamarádek.

anansie
28.11.2016

Knihu jsem brala spíše jako oddechovou. Patřím taky mezi Husákovy děti a pár věcí jsem si připomněla, u pár se i zasmála, něco mě nudilo. Občas mi přišlo, že vzpomínky jsou do příběhu zakomponovány tak trochu násilně a za každou cenu. Je fakt, že mě více bavila dějová linie tří kamarádek.

Jana_Hlus
22.11.2016

Jsem stejný ročník jako autorka a musím říci, že jsem se upřimně zděsila, jestli jsme opravdu taková povrchní, naivní a pokrytecká generace. A celou dobu jsem se musela ptát, zda už jsme opravdu tak staré? Některé vzpomínky mi přišly, jako kdybych poslouchala svou babičku, i když samozřejmě v jiných reáliích. Zaujalo mě, že vypravěčka příběhu vlastně o svém "současném" životě neřekla vůbec nic, přeskakovala z minulosti do současnosti, kde ale popisovala život svých kamarádek, o jejím životě jsme se dozvěděly jen to, že je dlouho vdaná a muž jí občas pije krev. Jako by hlavní hrdinka žila život kamarádek a nikoliv ten svůj. V tom svém jenom přežívala. 3/5

bookcase
08.10.2016

Tak tohle bylo jako když vaří pejsek s kočičkou. Vzpomínky byly fajn, ale nejlepší by bylo, kdyby vyšly jako samostatný příběh a ne jako součást románu že současnosti. Hodně se mi to pletlo a nemohla jsem se soustředit.

Poslední aristokratka
Poslední aristokratka