Řvoucí čtyřicítky

Řvoucí čtyřicítky

Kniha Řvoucí čtyřicítky Reginy Andrásové vypráví svižně, s nevšedními postřehy a humorným nadhledem o všedních i svátečních příhodách, partnerských vztazích a rodinách tří současných čtyřicátnic. Vypravěčka Lada i její dvě kamarádky z dětských let – Jana a Soňa – vyrůstaly v předlistopadové době nedaleko Prahy. Jejich vzpomínky občas zajdou i do tehdejších časů a na pozadí obyčejných ženských příběhů tak zaznamenávají změny nejen společenské, ke kterým došlo v posledních desetiletích. Jste-li „Husákovo dítě“, nejspíš oceníte společné vzpomínky, jestli jste starší, nahlédnete navíc do světa svých dětí, a pokud jste mladší, máte možnost poznat zcela jiný život v době, která není tak dávná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295910/rvouci-ctyricitky-l6i-295910.jpg 3.219
Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Eroika

Jolina

Doba je vykreslená subjektivně, ale docela zajímavě, vzpomněla jsem si na vlastní zážitky, které již ležely uložené někde hodně vzadu. Ale jinak děj nijaký, bez posunu, hloubky...

Jana283

Tak jsem asi žila v jiné době...

dagsvob

Bavila jsem se, bavily mě vzpomínky na dobu, kterou jsem taky prožila a bavil mě i příběh tří kamarádek.

anansie
28.11.2016

Knihu jsem brala spíše jako oddechovou. Patřím taky mezi Husákovy děti a pár věcí jsem si připomněla, u pár se i zasmála, něco mě nudilo. Občas mi přišlo, že vzpomínky jsou do příběhu zakomponovány tak trochu násilně a za každou cenu. Je fakt, že mě více bavila dějová linie tří kamarádek.

Jana_Hlus
22.11.2016

Jsem stejný ročník jako autorka a musím říci, že jsem se upřimně zděsila, jestli jsme opravdu taková povrchní, naivní a pokrytecká generace. A celou dobu jsem se musela ptát, zda už jsme opravdu tak staré? Některé vzpomínky mi přišly, jako kdybych poslouchala svou babičku, i když samozřejmě v jiných reáliích. Zaujalo mě, že vypravěčka příběhu vlastně o svém "současném" životě neřekla vůbec nic, přeskakovala z minulosti do současnosti, kde ale popisovala život svých kamarádek, o jejím životě jsme se dozvěděly jen to, že je dlouho vdaná a muž jí občas pije krev. Jako by hlavní hrdinka žila život kamarádek a nikoliv ten svůj. V tom svém jenom přežívala. 3/5

bookcase
08.10.2016

Tak tohle bylo jako když vaří pejsek s kočičkou. Vzpomínky byly fajn, ale nejlepší by bylo, kdyby vyšly jako samostatný příběh a ne jako součást románu že současnosti. Hodně se mi to pletlo a nemohla jsem se soustředit.

hlavinka
22.08.2016

Mne se knizka libila, na 40 mi uz lehce tahne, dost veci z minulosti jsem poznavala a bylo to zabavne. Je fakt, ze zacatek je trosku rozsekany, ale staci vydrzet, pak uz je to ctivejsi a zajimavejsi.

magnolia
28.06.2016

Odkládám, není to můj šálek kávy. Nejprve jakoby začíná nějaký současný příběh, ale vzápětí jsou to jen retro vzpomínky dnešní čtyřícítky na kdysi. Připomíná mi to diskuse na rodině.cz nebo rodinnou sešlost, kde se semele všechno z uplynulých let - od zážitků ze školních let, trapasů, porodů až po nedostatkové zboží - samé historky, jaké má každý v tomto věku. Je to taková hustá kaše, do které se pořád přidávají další a další suroviny, a tím se mi čas ztrácet nechce. Ale třeba se tam nakonec nějaký příběh objeví (těm, co mají větší trpělivost).

Regina Andrásová

Regina Andrásová