Růžový panter Peter Sellers

od:


KoupitKoupit eknihu

Biografie slavného britského komika a herce, celosvětově proslaveného především sérií filmů o Růžovém panterovi. Kniha je napsaná velmi čtivě i fundovaně. Díky vyčerpávajícímu výzkumu, kdy autor nashromáždil množství materiálu a vyzpovídal desítky lidí, vznikl podrobný obraz života komplikované osobnosti.

zdroj - kosmas.cz

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30338/ruzovy-panter-peter-sellers-30338.jpg 4.67
Orig. název:

Mr. Strangelove: A Biography of Peter Sellers (2002)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Jarvis
23.06.2015

Super :-)

mgeisselreiter
01.05.2015

Autor začíná knihu hodně v historii u předků Sellerse (bohužel nevysvětlil, proč si Sellers změnil jméno z původního Seller) a první řekněme třetina knihy ještě není tak zajímavá. Sikov prakticky čtenáři předkládá spoustu faktů, které bylo asi hodně pracné i složité dát dohromady, ale já jsem moc dobře nevycítil, jak se v počátcích Sellersovy kariéry dostavovaly úspěchy a bohatství.
Dále se kniha již rozbíhá, je i čtivější a spousta historek je zajímavá. Čtenář už si dokáže vytvářet poměrně jasný obraz o povaze slavného herce. Abych vyjádřil svůj názor, byl to opravdu dost velký magor. Přesto byl velmi uznáván v branži jako výborný herec - profík, bohužel se s ním dost často špatně pracovalo. Výsledek jeho celoživotního díla je dle mého mnohem horší, než si zaslouží, asi proto, že točil spousty filmů, kde nevyniknul díky tomu, že ty filmy prostě za moc nestály. Neměl prostě moc dobrých filmů. Navíc pro českého diváka je velký problém ocenit jeho hlasové herecké umění, což byla jeho velmi silná stránka.
Kniha celkově podává velmi dobrý obraz o složité osobnosti velkého herce. Zájemcům o Sellerse doporučuji také životopisný film Život a smrt Petera Sellerse (The Life and Death of Peter Sellers), který sice není nelépe hodnocený, ale také ukazuje herce z jiné než herecké stránky.

Zajímavé je, že mám tuto knihu se stejným ISBN, stejnou obálkou, ale vázanou a má 496 stran. Kniha obsahuje také 16 stran černobílých fotografií na křídovém papíře. Provedení knihy je kvalitní a překlad prakticky jen s pár drobnými chybami.
Dávám knize 80%, 30.4.2015.

DennisMoore
26.01.2015

V odstavci o smrti dojmout k slzám, hned v tom následujícím (tvořeném dvěma krátkými citacemi) zase rozesmát... Něco takového se může podařit snad jen biografii Petera Sellerse. Navíc výtečně napsané biografii, jejíž autor dobře ví, že v případě tohoto komediálního velikána lze věřit asi tak každé páté informaci, již si zjistí, a tak se na jednu stranu sice drží holých a ověřitelných faktů, ale na stranu druhou neváhá proti sobě stavět různé historky vyprávějící o téže situaci úplně jinak, ať si čtenář udělá obrázek sám. Chválím také český překlad, jen si myslím, že titul knihy nebylo nutné měnit.