Sexus

od:


KoupitKoupit eknihu

Amerika (konzervatívna Eisenhowerova Amerika) zakázala túto nekonečne slobodnú knihu na viac ako desať rokov. Otázkou v tejto chvíli je, či a na ako dlho ju zakážu v krajine Svätopluka. Henry Miller nemal rád cirkev a mal rád sex. Čitateľ sa nedozvie posledné príčiny týchto preferencií. Možno sú samozrejmé. To, čo v našich životoch nie je samozrejmé, je dobro, krása, láska a pravda (v abecednom poradí). Sexus ich je však plný - nielen sexu. Kombinácii veľkého ducha, absolútnej úprimnosti a spisovateľského talentu vďačíme za veľké diela novovekej literatúry (autobiografické, denníkové). Prvým boli Rousseauove Vyznania, posledným, povedzme, Vaculíkov Český snář. A niekde uprostred je Millerov Sexus. Nemožno poprieť, že v rukách držíte bombu. Ten výbuch v hlave stojí za to....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26241/sexus-26241.jpg 3.960
Série:

Růžové ukřižování (1.)

Orig. název:

Sexus (1949)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
1987
21. února

Absolutna, nezastavitelna MRDA. Ano, mnohi kritici spravne poukazuju na to, ze je to zla literatura. Napriek tomu je to vyborna kniha.

Heřmis
24.03.2015

Kniha je napsaná velmi upřímně, otevřeně a syrově. Autor se s tím skutečně moc nemaže, tzn. jedná se o pěknou jízdu ....

netopýr
02.11.2013

Miller jako vždy, výborný

NEGR
14.08.2013

Jedna z nejrozporuplnějších knih vůbec - vhodná pro masturbátory i myslitele. Doporučuji všem, koho zajímá mužská menstruace a další specialitky.

macek166
09.04.2013

Pro někoho perverzní kniha plná sexuálních scén, pro jiného krásná báseň plná poetických surrealistických výjevů, bohémského života nabytého surouvou realitou a nespoutaností života. Henry MIller patří na okraj beatníků, ale je svým vlastním originálem a snad jako takový bychom ho mohli pasovat jako jednoho z největších amerických spisovatelů té doby (a to velice podnětné a zajímavé doby). Miller svojí trilogií, započatou Sexusem ukazuje sílu vlastního ducha a věrnost pravdě, hodnou umělce. Kdo uráží jeho knihy, uráží také život sám, a všechnu vinu svaluje na toho, kdo uměl pohledět střízlivýma (tudíž často opilýma) očima na svět, a v zátuchlích zákoutích světa najít aspoň ve vzpomínkách či fantaziích kus dobra. Millerova obsese sexem není ve skutečnosti žádnou obsesí, ale jen upřímností, které se každý jiný zpronevěřil, protože tato realita byla ve společnosti tabu. S odvahou, za níž zaplatil, se nedal, a pudami ovládaný, jako každý jiný člověk, ukázal světu pravou tvář člověka - zvířete.