Rusko a jeho miesto vo svete

Rusko a jeho miesto vo svete https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345885/bmid_rusko-a-jeho-miesto-vo-svete-vCb-345885.jpg 4 5 2

Za čo a s kým sme bojovali Kniha ruskej vedkyne a političky, poslankyne dolnej komory ruského parlamentu Dumy bude časť našej verejnosti vnímať ako polemické dielo príslušníčky národno-vlasteneckého krídla Vlasť. Autorka k dielu pristupovala podľa vlastných slov so štátnym videním sveta, a pohľadom ruskej gosudarstvennosti.

Graem
12.02.2024 odpad!

Tato kniha sice neobsahuje vůbec žádné odborné a nestranné informace o ruské historii, nicméně její přínos je v tom, že ukazuje na stav současné ruské historické politiky. Pokud se rádi týráte autory ruských učebnic, jako je Filippov či velikášskými projevy ruských politiků a vidíte v nich hlubší diskurzivní smysl, bude mít smysl do knihy nahlédnout. Jak jinak porozumět ruskému mocenskému komplexu než skrze ty, kteří se měřítkem ruské historické vědy mohou považovat za odborníky?

LordByron
13.11.2023

Chaoticky napísaná knižka ktorej hlavný prínos je cca v tom že nám dáva poznať ako premýšľajú súčasní ruskí národniari (resp.ultrapatrioti,šovinisti,dosadte si sem čo len chcete- chápeme sa).Pre mňa to bolo prvá knižka kde som ako malý čítal o rozlišovaní medzi Stalinom a Leninom v takom duchu ako že Lenin má byť ten omnoho horší (a áno veľa ruských národniarov a aj Putin to tak tvrdia)a bolo to prvá knižka kde som čítal že ,,Lenin bol západný človek"(čo je z istého úhla pohľadu skutočne pravda).Všetko ruské je v nej pravdaže dobré ,všetko zlé je motivované cudzími rozviedkami a pohania podľa nej vraj obetujú ľudí bohom,protiargumenty knižka vôbec nevyvracia ,ale iba konštatuje,že sa mýlia ..tvrdenia pobalťanov a ukrajincov že ich rusi utláčali a oberali o dejiny proste iba označí za nepravdy a propagandu a bodka(bez dôkazu).a samozrejme že (presne ako putin a väčšina jeho režimistov a sčasti aj starikov)fandí v občianskej bielym ale v druhej svetovej už podporí Stalina lebo ,,bol náš "(čo technicky vzaté ani nebol).Ako náhľad do mysle kopy Rusov je to zaújmavé ale nechápem koho to presvedčí.Autorkina schíza je jasná už z obálky podla ktorej ide o političku ktorá odmietala intervenciu Západu v Juhoslávii a zároveň ospravedlňovala ruskú intervenciu v čečensku(akoby tie dve veci mohli ísť dokopy byť za a aj proti agresii)..

2010  83%Partitúra druhej svetovej vojny
2007  72%Rusko a jeho miesto vo svete