Ruské lidové erotické povídky

Ruské lidové erotické povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232333/bmid_ruske-lidove-eroticke-povidky-GKw-232333.jpg 3 10 2

Další z řady fotoreprintů bibliofilské Edice 69, kterou ve třicátých letech vydával Jindřich Štyrský. Ruské lidové erotické povídky jsou zde doprovozeny erotickými kresbami karikaturisty Františka Bidla, za války nacisty vězněného v Terezíně. Kniha je doplněna souborem dosud nepublikovaných unikátních Bidlových erotických kreseb s ruskými motivy, čtyřmi jeho karikaturami zobrazujícími Jindřicha Štyrského a doslovem historika umění Karla Srpa, který poukazuje na překvapivě blízký osobní vztah mezi karikaturistou Bidlem a surrealistickým malířem a spisovatelem Štyrským. Je zde přetištěna i Štyrského recenze na výstavu Bidlových karikatur.... celý text

J_Ch
11.03.2018 4 z 5

Nejde o žádnou velkou filosofii. Nad knihou jsem se řádně zasmál a na hospodské předčítání je to ideální záležitost.

Ony
01.11.2015 4 z 5

Erotické moc nejsou, zábavné docela jo. Četla jsem si je v megafrontách na MFDF Jihlava a pomohly mi tam přežít.

sex humor erotika

Část díla

Autoři knihy

František Bidlo
česká, 1895 - 1945
Karel Srp
česká, 1958

Kniha Ruské lidové erotické povídky je v