Král západu

Rudý Kian vládl Skai jako regent, ale nyní nadešel čas, aby odstoupil. Stahují se válečné mraky. Maedunští černokněžníci ovládli pevninu a saesnesští nájezdníci drancují ostrov. Ale Kian má tři syny. První je pokrevním princem ze Skai, druhý je čarodějem, jehož se dotkl oheň Tyaddů, a třetí je snílkem dychtícím sjednotit Celi proti jejím nepřátelům. Kdo z nich zdědí Runovou čepel známou jako Králotvůrce? Kdo z nich bude mít tu moc čelit Černým jezdcům, kteří zahalují zemi pláštěm temnoty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26076/kral-zapadu-26076.jpg 3.811
Série:

Runové čepele (2.)

Originální název:

The Western King

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Wales
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
špulo
20. července

Na úrovni prvého dielu. Pohodová fantasy, príjemný svet, sympatické postavy. Čo viac treba? 85%...

trudoš
11.09.2015

Ann Marstonová vytvořila svět ne nepodobný staré Británii - znesvářené kmeny se hodně podobají Keltům stejně jako jejich náboženství a magie. Do tohoto univerza pak zasadila svou trilogii Runové čepele, kdy každý díl navazuje na ten předchozí spíš volně než přímo - stejné prostředí, jiné postavy.
Přišlo mi ovšem, že zápletka Krále západu má oproti Meči krále daleko větší spád. Už není tak předem jasné, co bude následovat v příští kapitole a dějová linie není tolik přímočará. Aby ne, vždyť místo osudů jednoho hrdiny sledujeme hrdiny hned tři. Co mi však kazilo celkový dojem, je jednoduchost popisů, kdy se autorka snaží dodat emotivním scénám grády, ale nějak tomu chybí drive. Třeba řečník, strhávající davy svými proslovy je horší, než profesor biologie přednášející o blatouchu. Podobné je to se šermem. I když si na něm Marstonová evidentně hodně zakládá, zdaleka na mě bojové scény nepůsobily tak realisticky, jak si patrně přála. Spíše naopak.


Autor a jeho další knihy

Ann Marston

Ann Marston
kanadská, 1938 - 1971

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených15x
v Doporučených1x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit1x